Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

V 5 letech začala svižně s basou. V 7 letech změnila k trombónu. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 11 letech klarinet. A u toho už zůstala. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2021. Jednou se chce čtením Méďy Pusíka živit, ale do té doby musí dělat okousávání tužky. Také miluje filmy. Například Dneska to roztočíme, klarinete nebo Čtyři klarinety stačí, drahoušku. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Když se v 9 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 1 rok. Přidala se totiž v roce 2021. I přes urputnou snahu stát se mistrem v sportu, je nakonec ráda, že dala přednost jízdě na koni. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Hrozně Žere hudbu. Nejbožštější písní je Zavři klarinety když se červenám, a pak hned v pořadí jsou Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů a Klarinet na vrbě. A vůbec se ji neoposlouchají.

V 9 letech začala svižně s trumpetou. V 11 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 15 letech klarinet. A u toho už zůstala. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává informatice. Zbožňuje filmy. Například Klarinet ve městě nebo Klarinety z druhého patra. Na filmy kouká doma.

Saxofony

V 3 rocích začal svižně s klarinetem. V 5 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 9 letech saxofon. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2014. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při pískání přes kousek trávy. Také žere filmy. Například Marečku, podejte mi saxofon nebo Slunce, seno, saxofon. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na saxofon začal hrát ve svých 8 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 12 let. Přidal se totiž v roce 2010. V budoucnu by chtěl na domácím kutilství založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejoblíbenější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, a pak hned v pořadí jsou Decibely saxofonu a Ezop a saxofon. A vůbec se ho neoposlouchají.

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidala se totiž v roce 2011. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává pletení vlněných šál. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Saxofon z Beverly Hills nebo divadlo Ze života saxofonů.

V 9 letech začal svižně s klávesami. V 11 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 15 letech saxofon. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 3 roky. Trochu lituje, že nikdy nezkusil okousávání tužky, protože vždycky dal přednost truhlaření, pěstování fazolí, dějepisu nebo sbírání nerostů a hornin. Žere filmy. Například Čtyři saxofony stačí, drahoušku, Ať žijí saxofony!, ale i Vrchní saxofon prchni. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 11 letech. V big bandu hraje od roku 2019. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. V budoucnu by chtěl na rybaření založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Ať žijí trumpety! nebo divadlo Továrna na trumpetu z roku 1922.

V 6 letech začal s basou. V 8 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidal se totiž v roce 2011. Kromě hudby se věnuje lovení bouřek, truhlaření, ale i stanování v zakázaných oblastech. Také zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi trumpetu nebo Trumpeta se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 10 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává dějepisu. Zbožňuje divadlo. Nej nej hrou je Továrna na trumpetu z roku 1922 nebo Trumpeta na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidal se totiž v roce 2013. Jednou se chce lověním bouřek živit, ale do té doby musí dělat objíždení letních hudebních festivalů. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Trumpeta to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Zavři trumpety když se červenám a Decibely trumpety. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trombóny

Na trombón začal hrát ve svých 15 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2011. Trochu lituje, že nikdy nezkusil deskové hry, protože vždycky dal přednost pískání přes kousek trávy, truhlaření, šeptání do hrnce nebo zalévání zahrady. Také žere filmy. Například Padesát odstínů trombónů nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 12 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2021. Jednou se chce nošením velké červené bedny se stojany živit, ale do té doby musí dělat čtení Méďy Pusíka. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejbožštější písní je Decibely trombónu, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po trombónech a Trombón a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Hra na klávesy ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. V současnosti hraje v big bandu již 7 let. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na klávesy sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při jízdě na koni. Zbožňuje filmy. Například Vrchní klávesy prchni nebo Čtyři klávesy stačí, drahoušku. Na filmy kouká doma.

Kytara

Na kytaru není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2019. Trochu lituje, že nikdy nezkusil sport, protože vždycky dal přednost okousávání nehtů, objíždení letních hudebních festivalů nebo degustaci vína. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých kytar, Kytara na vrbě a Kytara to je moje gusto.

Basa

Na basu začal hrát ve svých 9 letech. Za 4 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při pletení vlněných šál se uhodil a od té doby to má. Také sleduje filmy. Například Basa ve městě nebo Basa se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech začal s zpěvem. V 9 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech basu. A toho už se nezbavil. V současnosti hraje v big bandu již 12 let. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čtení Méďy Pusíka, protože vždycky dal přednost lovení bouřek, truhlaření, závodům na kancelářských křeslech nebo astrologii. Zbožňuje filmy. Například Basy z druhého patra, Ať žijí basy!, ale i Basa ve městě. Na filmy kouká venku.

Bicí

Na bicí začal hrát ve svých 10 letech. V současnosti hraje v big bandu již 5 let. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při kloboučnictví se uhodil a od té doby to má. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejbožštější písní je Bicí z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Bicí to je moje gusto a Zavři bicí když se červenám. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta