Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidala se totiž v roce 2016. Mimo hudbu se věnuje zalévání zahrady a čtení Méďy Pusíka, ovšem nebrání se ani pískání přes kousek trávy. Žere filmy. Například Tři klarinety pro Popelku nebo Klarinet z Beverly Hills. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní vaření, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2017. V budoucnu by chtěla na okousávání tužky založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Sleduje hudbu. Nejlepší písní je Ezop a klarinet, a pak hned v pořadí jsou Klarinet na vrbě a Klarinet a brabenec. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

V 2 rocích začala s flétnou. V 4 rocích změnila k klarinetem. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 8 letech saxofon. A toho už se nezbavila. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2017. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusila opravování telefonů, protože vždycky dala přednost lovení bouřek, okousávání nehtů, keramice nebo závodům na kancelářských křeslech. Zbožňuje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Ze života saxofonů nebo Saxofon na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá čištění bazenů. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Saxofon se vrací nebo divadlo Gulliverovy saxofony.

Trumpety

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 10 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trumpetu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při opravování telefonů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Což takhle dát si trumpetu, Trumpeta to je moje gusto a Trumpeta a brabenec.

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní deskovým hrám, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2011. Kromě hudby se věnuje učení, chytání motýlů, pěstování fazolí a kloboučnictví. Hrozně Žere hudbu. Nejkoulikatější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si trombón a Decibely trombónu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon