Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní okousávání nehtů, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Za 12 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při nošení velké červené bedny se stojany se uhodila a od té doby to má. Také sleduje filmy. Například Klarinet z Beverly Hills nebo Vrchní klarinet prchni. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 2 rocích začala svižně s flétnou. V 4 rocích změnila k bicím. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 8 letech klarinet. A u toho už zůstala. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidala se totiž v roce 2021. Vlastně ji nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá pojídání másla. Sleduje filmy. Například Klarinet se vrací nebo Kdyby tisíc klarinetů. Na filmy kouká doma.

Saxofony

Na saxofon hraje od svých 9 let. Do big bandu se připojil v roce 2014. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při objíždení letních hudebních festivalů se uhodil a od té doby to má. Také miluje filmy. Například Ať žijí saxofony! nebo Dneska to roztočíme, saxofone. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní lovení bouřek, tak nakonec moudře zvolila saxofon. A udělala dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2014. I přes urputnou snahu stát se mistrem v lovení bouřek, je nakonec ráda, že dala přednost objíždení letních hudebních festivalů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si saxofon a Saxofon a brabenec. A vůbec se ji neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trumpety

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k klávesám, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trumpetě. Za 2 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil okousávání tužky, protože vždycky dal přednost pískání přes kousek trávy, stavění hradů z písku nebo objíždení letních hudebních festivalů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trumpety když se červenám, Trumpeta na vrbě a Což takhle dát si trumpetu.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Trombóny

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 11 letech. Za 6 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trombón. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při okousávání nohou se uhodil a od té doby to má. Hrozně Žere hudbu. Nejbožštější písní je Decibely trombónu, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si trombón a Trombón na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 10 letech. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2017. To dává dohromady do dneška již 6 let v big bandu. Jednou se chce opravováním telefonů živit, ale do té doby musí dělat domácí kutilství. Také sleduje filmy. Například Vrchní trombón prchni nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

Vyzkoušel trombón, pak změnil k klarinetem, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na kytaře. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2015. Nikdy ho příliš nezajímalo například dějepis nebo gymnastika. Zatímco závodům na kancelářských křeslech a čištění bazenů věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Padesát odstínů kytar nebo divadlo Gulliverovy kytary.

Basa

V 9 letech začal svižně s saxofonem. V 11 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 15 letech basu. A u toho už zůstal. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Jednou se chce gymnastikou živit, ale do té doby musí dělat astrologii. Sleduje filmy. Například Slunce, seno, basa nebo Basy z druhého patra. Na filmy kouká doma.

V 7 letech začal svižně s klávesami. V 9 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech basu. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při pletení vlněných šál. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Basy z Texasu, Basa na vrbě, Decibely basy a Basa a brabenec.

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mimo hudbu se věnuje objíždení letních hudebních festivalů a kloboučnictví, ovšem nebrání se ani rybaření. Také žere filmy. Například Čtyři bicí stačí, drahoušku nebo Ať žijí bicí!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta