Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 13 letech. Za 6 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Kromě hudby se věnuje informatice, poloprofesionálnímu pití vody a stavění hradů z písku. Zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet, Kdyby tisíc klarinetů, ale i Tři klarinety pro Popelku. Na filmy kouká venku.

Saxofony

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní truhlaření, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při keramice. Miluje divadlo. Nej nej hrou je Saxofon v salonním coupé nebo Romeo a saxofon. A vůbec divadlem žije.

Trumpety

Na trumpetu hraje od svých 12 let. Do big bandu se připojil v roce 2019. Je toho tolik, co dělá. Například miluje učení, zalévání zahrady a stavění hradů z písku. Ale taky zbožňuje pletení vlněných šál, extrémní lyžování a nošení velké červené bedny se stojany. Je ohromující, že to všechno stíhá. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Já budu chodit po trumpetách, Trumpety z Texasu a Což takhle dát si trumpetu.

Lesní Rohy

Trombóny

Na trombón začal hrát ve svých 12 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Je toho tolik, co dělá. Například miluje sport, deskové hry a pojídání másla. Ale taky zbožňuje fandění fotbalu, keramiku a sbírání nerostů a hornin. Je ohromující, že to všechno stíhá. Zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc trombónů, Dneska to roztočíme, trombóne, ale i Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 11 letech. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 2 roky v big bandu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje astrologii, čištění bazenů a akvaristiku. Ale taky zbožňuje sport, jízdu na koni a domácí kutilství. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Slunce, seno, trombón nebo Marečku, podejte mi trombón. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní závodům na kancelářských křeslech, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2013. Je toho tolik, co dělá. Například miluje závody na kancelářských křeslech, deskové hry a objíždení letních hudebních festivalů. Ale taky zbožňuje stavění hradů z písku, sbírání nerostů a hornin a rybaření. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Vrchní kytara prchni nebo divadlo Ze života kytar.

Bicí

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, bicí byla jasná volba. Bicí k bicím do big bandu sedá již v roce 2017. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na bicí sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při závodech na kancelářských křeslech. Miluje filmy. Například Slunce, seno, bicí nebo Marečku, podejte mi bicí. Na filmy kouká doma.

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna