Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 14 letech. Do big bandu se připojila v roce 2017. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při šeptání do hrnce. Hrozně Miluje hudbu. Nejbožštější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po klarinetech a Decibely klarinetu. A vůbec se ji neoposlouchají.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 11 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2015. Trochu lituje, že nikdy nezkusila šeptání do hrnce, protože vždycky dala přednost sbírání nerostů a hornin, domácímu kutilství, gymnastice nebo informatice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Decibely klarinetu, Zavři klarinety když se červenám, Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů a Klarinet to je moje gusto.

Saxofony

Na saxofon hraje od svých 14 let. V současnosti hraje v big bandu již 7 let. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při zalévání zahrady. Také žere filmy. Například Saxofon ve městě nebo Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Trumpety

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní závodům na kancelářských křeslech, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2018. Mimo hudbu se věnuje okousávání tužky a šeptání do hrnce, ovšem nebrání se ani okousávání nehtů. Hrozně Žere hudbu. Nejmilovanější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů, a pak hned v pořadí jsou Zavři trombóny když se červenám a Trombóny z Texasu. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 4 rocích začal s klávesami. V 6 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech trombón. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. Kromě hudby se věnuje vaření, pletení vlněných šál a chytání motýlů. Také miluje filmy. Například Ať žijí trombóny! nebo Mlčení trombónů. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

Bicí

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna