Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 4 rocích začala svižně s trombónem. V 6 letech změnila k base. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 10 letech klarinet. A u toho už zůstala. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2010. Je toho tolik, co dělá. Například miluje extrémní lyžování, pojídání másla a objíždení letních hudebních festivalů. Ale taky zbožňuje fandění fotbalu, domácí kutilství a zalévání zahrady. Je ohromující, že to všechno stíhá. Žere filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet, Slunce, seno, klarinet, ale i Klarinety z druhého patra. Na filmy kouká venku.

V 6 letech začala s klávesami. V 8 letech změnila k zpěvu. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 12 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V big bandu hraje od roku 2011. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při astrologii. Také žere filmy. Například Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo Vrchní klarinet prchni. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Trumpety

V 3 rocích začal s klávesami. V 5 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 9 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2012. Trochu lituje, že nikdy nezkusil sport, protože vždycky dal přednost pískání přes kousek trávy, gymnastice nebo lovení bouřek. Sleduje filmy. Například Dneska to roztočíme, trumpeto nebo Marečku, podejte mi trumpetu. Na filmy kouká doma.

Na trumpetu hraje od svých 10 let. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2018. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v pletení vlněných šál, je nakonec rád, že dal přednost lovení bouřek. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trumpety z Texasu, Já budu chodit po trumpetách, Trumpeta a brabenec a Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet.

Lesní Rohy

Trombóny

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 13 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2013. Je toho tolik, co dělá. Například miluje okousávání nehtů, chytání motýlů a pískání přes kousek trávy. Ale taky zbožňuje čtení Méďy Pusíka, šeptání do hrnce a jízdu na koni. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Padesát odstínů trombónů nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro trombón.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V 5 letech začal svižně s zpěvem. V 7 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech basu. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává chytání motýlů. Miluje divadlo. Nejbožštější hrou je Basa v salonním coupé nebo Basa na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní rybaření, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2014. Trochu lituje, že nikdy nezkusil rybaření, protože vždycky dal přednost sportu, nahánění bodů u kapelníka, deskovým hrám nebo šeptání do hrnce. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Kytara ve městě nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro kytaru.

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2010. I přes urputnou snahu stát se mistrem v učení, je nakonec rád, že dal přednost deskovým hrám. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na bicí. Žere filmy. Například Bicí z Beverly Hills, Tři bicí pro Popelku, ale i Padesát odstínů bicích. Na filmy kouká venku.

Bývalí členové

Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon