Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Když se v 14 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. V současnosti hraje v big bandu již 13 let. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při závodech na kancelářských křeslech. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Klarinety z druhého patra nebo divadlo Továrna na klarinet z roku 1922.

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 9 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2012. V budoucnu by chtěla na extrémním lyžování založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také žere filmy. Například Dneska to roztočíme, klarinete nebo Vrchní klarinet prchni. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech začala s zpěvem. V 9 letech změnila k base. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 13 letech klarinet. A toho už se nezbavila. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidala se totiž v roce 2018. Je toho tolik, co dělá. Například miluje stavění hradů z písku, opravování telefonů a okousávání nehtů. Ale taky zbožňuje okousávání tužky, akvaristiku a nošení velké červené bedny se stojany. Je ohromující, že to všechno stíhá. Hrozně Sleduje hudbu. Nej nej písní je Klarinet to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po klarinetech a Klarinet a brabenec. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

V 6 letech začal s bicími. V 8 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech saxofon. A toho už se nezbavil. V big bandu hraje od roku 2011. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při opravování telefonů. Také sleduje filmy. Například Kdyby tisíc saxofonů nebo Saxofon ve městě. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 9 letech. Za 11 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v okousávání nohou, je nakonec rád, že dal přednost čištění bazenů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trumpeta, Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet a Decibely trumpety.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní informatice, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2017. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se stavěním hradů z písku. Miluje filmy. Například Trumpeta se vrací nebo Trumpeta ve městě. Na filmy kouká doma.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2012. Je toho tolik, co dělá. Například miluje poloprofesionální pití vody, gymnastiku a okousávání nehtů. Ale taky zbožňuje lovení bouřek, sport a pěstování fazolí. Je ohromující, že to všechno stíhá. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trumpeta, Trumpeta na vrbě, Zavři trumpety když se červenám a Trumpeta a brabenec.

Trombóny

Na trombón začal hrát ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2016. Kromě hudby se věnuje čtení Méďy Pusíka, poloprofesionálnímu pití vody, ale i stavění hradů z písku. Také zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi trombón nebo Dneska to roztočíme, trombóne. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2014. Kromě hudby se věnuje závodům na kancelářských křeslech, stanování v zakázaných oblastech, ale i keramice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Decibely trombónu, Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů, Zavři trombóny když se červenám a Trombóny z Texasu.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v kloboučnictví, je nakonec rád, že dal přednost rybaření. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Já budu chodit po trombónech, Trombón a brabenec, Což takhle dát si trombón a Zavři trombóny když se červenám.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Vyzkoušel trombón, pak změnil k saxofonu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na klávesách. V současnosti hraje v big bandu již 12 let. I přes urputnou snahu stát se mistrem v kloboučnictví, je nakonec rád, že dal přednost fandění fotbalu. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klávesy. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejoblíbenější písní je Ezop a klávesy, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po klávesách a Decibely kláves. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 13 letech. V současnosti hraje v big bandu již 12 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává zalévání zahrady. Také miluje filmy. Například Dneska to roztočíme, baso nebo Basa z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 4 rocích začal svižně s klávesami. V 6 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 10 letech basu. A u toho už zůstal. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 13 let v big bandu. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví čtení Méďy Pusíka nebo opravování telefonů. Hrozně Miluje hudbu. Nejmilovanější písní je Což takhle dát si basu, a pak hned v pořadí jsou Basa a brabenec a Ezop a basa. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Na bicí hraje od svých 12 let. Za 10 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na bicí. I přes urputnou snahu stát se mistrem v okousávání nohou, je nakonec rád, že dal přednost nošení velké červené bedny se stojany. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na bicí. Také zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, bicí nebo Kdyby tisíc bicích. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta