Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 10 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidala se totiž v roce 2014. Kromě hudby dává svůj volný čas lovení bouřek, degustaci vína, učení a okousávání tužky. Sleduje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Klarinet noci svatojánské nebo Ze života klarinetů. A vůbec divadlem žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidala se totiž v roce 2021. Kromě hudby se věnuje pěstování fazolí, pojídání másla a vaření. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo divadlo Romeo a klarinet.

Saxofony

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro saxofon ve svých 8 letech. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se okousáváním tužky. Žere filmy. Například Ať žijí saxofony! nebo Dneska to roztočíme, saxofone. Na filmy kouká doma.

V 5 letech začal svižně s basou. V 7 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech saxofon. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2018. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se kloboučnictvím. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Tři saxofony pro Popelku nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro saxofon.

V 3 rocích začala s flétnou. V 5 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 9 letech saxofon. A toho už se nezbavila. Za 2 roky v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na saxofon. Vlastně ji nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá objíždení letních hudebních festivalů. Miluje divadlo. Nejbožštější hrou je Továrna na saxofon z roku 1922 nebo Romeo a saxofon. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Na trumpetu hraje od svých 9 let. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Nikdy ho příliš nezajímalo například vaření nebo dějepis. Zatímco nošení velké červené bedny se stojany a okousávání tužky věnuje naplno svůj volný čas. Zbožňuje filmy. Například Čtyři trumpety stačí, drahoušku, Mlčení trumpet, ale i Dneska to roztočíme, trumpeto. Na filmy kouká venku.

Když se v 10 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. V současnosti hraje v big bandu již 5 let. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá poloprofesionální pití vody. Hrozně Žere hudbu. Nejkoulikatější písní je Zavři trumpety když se červenám, a pak hned v pořadí jsou Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet a Trumpeta to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Na trumpetu začal hrát ve svých 14 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2012. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se poloprofesionálním pití vody. Sleduje filmy. Například Mlčení trumpet, Vrchní trumpeta prchni, ale i Ať žijí trumpety!. Na filmy kouká venku.

V 5 letech začal s klávesami. V 7 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidal se totiž v roce 2017. Kromě hudby se věnuje sportu, čtení Méďy Pusíka, ale i pletení vlněných šál. Žere divadlo. Nejoblíbenější hrou je Továrna na trumpetu z roku 1922 nebo Čekání na trumpetu. A vůbec divadlem žije.

Trombóny

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 14 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2016. Kromě hudby dává svůj volný čas nahánění bodů u kapelníka, informatice, rybaření a nošení velké červené bedny se stojany. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Čtyři trombóny stačí, drahoušku nebo divadlo Továrna na trombón z roku 1922.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 13 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2020. I přes urputnou snahu stát se mistrem v pojídání másla, je nakonec rád, že dal přednost dějepisu. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Sleduje divadlo. Nejmilovanější hrou je Trombón na mýtince nebo Trombón noci svatojánské. A vůbec divadlem žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

V 8 letech začal svižně s trombónem. V 10 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech klávesy. A u toho už zůstal. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2016. Kromě hudby dává svůj volný čas poloprofesionálnímu pití vody, okousávání nohou, gymnastice a fandění fotbalu. Hrozně Žere hudbu. Nej nej písní je Klávesy a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Zavři klávesy když se červenám a Klávesy to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

V 5 letech začal svižně s trombónem. V 7 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech kytaru. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Kromě hudby se věnuje akvaristice, fandění fotbalu, ale i domácímu kutilství. Žere divadlo. Nejmilovanější hrou je , o něco starší, Mnoho povyku pro kytaru nebo Kytara na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Basa

Vyzkoušel trumpetu, pak změnil k bicím, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2016. Je toho tolik, co dělá. Například miluje nahánění bodů u kapelníka, kloboučnictví a keramiku. Ale taky zbožňuje pískání přes kousek trávy, fandění fotbalu a sbírání nerostů a hornin. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také sleduje filmy. Například Basa z Beverly Hills nebo Kdyby tisíc bas. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta