Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet hraje od svých 11 let. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2017. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při objíždení letních hudebních festivalů se uhodila a od té doby to má. Zbožňuje filmy. Například Vrchní klarinet prchni, Slunce, seno, klarinet, ale i Mlčení klarinetů. Na filmy kouká venku.

Vyzkoušela basu, pak změnila k klávesám, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Kromě hudby dává svůj volný čas pískání přes kousek trávy, sportu, stavění hradů z písku a degustaci vína. Miluje filmy. Například Dneska to roztočíme, klarinete nebo Klarinet se vrací. Na filmy kouká doma.

Saxofony

Vyzkoušel trumpetu, pak změnil k klávesám, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na saxofonu. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2016. I přes urputnou snahu stát se mistrem v fandění fotbalu, je nakonec rád, že dal přednost objíždení letních hudebních festivalů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Miluje filmy. Například Ať žijí saxofony! nebo Saxofon ve městě. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní poloprofesionálnímu pití vody, tak nakonec moudře zvolila saxofon. A udělala dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2016. Kromě hudby se věnuje jízdě na koni, závodům na kancelářských křeslech, akvaristice a chytání motýlů. Také miluje filmy. Například Čtyři saxofony stačí, drahoušku nebo Saxofon z Beverly Hills. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na saxofon hraje od svých 9 let. V big bandu hraje od roku 2010. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se kloboučnictvím. Žere filmy. Například Mlčení saxofonů, Kdyby tisíc saxofonů, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro saxofon ve svých 10 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidala se totiž v roce 2015. Trochu lituje, že nikdy nezkusila plavání, protože vždycky dala přednost fandění fotbalu, učení nebo domácímu kutilství. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Kdyby tisíc saxofonů nebo divadlo Gulliverovy saxofony.

Lesní Rohy

Trumpety

V 7 letech začal svižně s klarinetem. V 9 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2015. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá stanování v zakázaných oblastech. Zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc trumpet, Marečku, podejte mi trumpetu, ale i Dneska to roztočíme, trumpeto. Na filmy kouká venku.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 2 rocích začal svižně s flétnou. V 4 rocích změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2021. V budoucnu by chtěl na chytání motýlů založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Miluje filmy. Například Marečku, podejte mi trumpetu, Kdyby tisíc trumpet, ale i Čtyři trumpety stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 15 letech. Za 3 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trombón. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při deskových hrách. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trombón, Trombón to je moje gusto, Což takhle dát si trombón a Já budu chodit po trombónech.

V 5 letech začal svižně s bicími. V 7 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech trombón. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2010. Je toho tolik, co dělá. Například miluje okousávání nehtů, čištění bazenů a sport. Ale taky zbožňuje lovení bouřek, stanování v zakázaných oblastech a domácí kutilství. Je ohromující, že to všechno stíhá. Miluje filmy. Například Ať žijí trombóny! nebo Tři trombóny pro Popelku. Na filmy kouká doma.

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 9 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2018. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při astrologii se uhodil a od té doby to má. Také žere filmy. Například Tři trombóny pro Popelku nebo Slunce, seno, trombón. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Hra na klávesy ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 15 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2016. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na klávesy sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při plavání se uhodil a od té doby to má. Také sleduje filmy. Například Marečku, podejte mi klávesy nebo Klávesy se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Basa

Bicí

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro bicí ve svých 10 letech. V současnosti hraje v big bandu již 13 let. Je toho tolik, co dělá. Například miluje objíždení letních hudebních festivalů, pěstování fazolí a nahánění bodů u kapelníka. Ale taky zbožňuje okousávání tužky, gymnastiku a akvaristiku. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také zbožňuje filmy. Například Vrchní bicí prchni nebo Bicí z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta