Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. Za 7 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Jednou se chce nošením velké červené bedny se stojany živit, ale do té doby musí dělat stanování v zakázaných oblastech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a klarinet, Decibely klarinetu a Klarinet na vrbě.

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojila v roce 2015. Nikdy ji příliš nezajímalo například gymnastika nebo numismatiku. Zatímco informatice a okousávání nohou věnuje naplno svůj volný čas. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejoblíbenější písní je Klarinet to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po klarinetech a Zavři klarinety když se červenám. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

V 3 rocích začal s flétnou. V 5 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 9 letech saxofon. A toho už se nezbavil. Do big bandu se připojil v roce 2010. Kromě hudby dává svůj volný čas truhlaření, keramice, pěstování fazolí a stavění hradů z písku. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, saxofone nebo divadlo Saxofon noci svatojánské.

Na saxofon hraje od svých 14 let. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2017. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při fandění fotbalu se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Tři saxofony pro Popelku nebo divadlo Ze života saxofonů.

Vyzkoušela trombón, pak změnila k bicím, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na saxofonu. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2016. V budoucnu by chtěla na pískání přes kousek trávy založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také žere filmy. Například Vrchní saxofon prchni nebo Ať žijí saxofony!. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech začala svižně s basou. V 9 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 13 letech saxofon. A u toho už zůstala. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. V budoucnu by chtěla na čtení Méďy Pusíka založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také sleduje filmy. Například Ať žijí saxofony! nebo Saxofon se vrací. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

V 5 letech začal svižně s klávesami. V 7 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech trumpetu. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 8 let. Trochu lituje, že nikdy nezkusil lovení bouřek, protože vždycky dal přednost stanování v zakázaných oblastech, chytání motýlů, pískání přes kousek trávy nebo objíždení letních hudebních festivalů. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Decibely trumpety, a pak hned v pořadí jsou Trumpeta na vrbě a Já budu chodit po trumpetách. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 6 letech začal s basou. V 8 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Do big bandu se připojil v roce 2022. Trochu lituje, že nikdy nezkusil keramiku, protože vždycky dal přednost jízdě na koni, fandění fotbalu nebo okousávání nohou. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trumpeta to je moje gusto, Já budu chodit po trumpetách, Decibely trumpety a Zavři trumpety když se červenám.

Trombóny

V 7 letech začal s klarinetem. V 9 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech trombón. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2013. V budoucnu by chtěl na akvaristice založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Sleduje divadlo. Nej nej hrou je Ze života trombónů nebo Čekání na trombón. A vůbec divadlem žije.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2010. Mimo hudbu se věnuje domácímu kutilství a dějepisu, ovšem nebrání se ani chytání motýlů. Hrozně Žere hudbu. Nejmilovanější písní je Trombón to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Trombón na vrbě a Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Vyzkoušel bicí, pak změnil k trumpetě, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na klávesách. V big bandu hraje od roku 2010. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čtení Méďy Pusíka, protože vždycky dal přednost degustaci vína, akvaristice nebo sportu. Zbožňuje divadlo. Nejlepší hrou je Klávesy na mýtince nebo Klávesy na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Kytara

Basa

V 5 letech začal s flétnou. V 7 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech basu. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Jednou se chce vařením živit, ale do té doby musí dělat truhlaření. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Já budu chodit po basách, Basa na vrbě, Basa to je moje gusto a Basa a brabenec.

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2022. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při rybaření. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Basa na vrbě, Což takhle dát si basu a Ezop a basa.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta