Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní deskovým hrám, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Za 9 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při šeptání do hrnce. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři klarinety když se červenám, Decibely klarinetu a Což takhle dát si klarinet.

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 13 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2012. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává učení. Zbožňuje filmy. Například Klarinety z druhého patra, Padesát odstínů klarinetů, ale i Mlčení klarinetů. Na filmy kouká venku.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 11 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2019. Mimo hudbu se věnuje okousávání nehtů a pískání přes kousek trávy, ovšem nebrání se ani lovení bouřek. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Klarinety z Texasu, Což takhle dát si klarinet, Ezop a klarinet a Klarinet a brabenec.

Saxofony

Na saxofon začal hrát ve svých 13 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2023. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při učení se uhodil a od té doby to má. Také sleduje filmy. Například Čtyři saxofony stačí, drahoušku nebo Padesát odstínů saxofonů. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 10 letech. Za 12 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Jednou se chce nošením velké červené bedny se stojany živit, ale do té doby musí dělat truhlaření. Žere filmy. Například Dneska to roztočíme, saxofone, Slunce, seno, saxofon, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2014. Vlastně ji nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá čtení Méďy Pusíka. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Saxofon ve městě nebo divadlo Saxofon na Karlštejně.

Lesní Rohy

Trumpety

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 8 letech. Za 12 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při rybaření se uhodil a od té doby to má. Miluje filmy. Například Kdyby tisíc trumpet nebo Tři trumpety pro Popelku. Na filmy kouká doma.

V 2 rocích začal s trombónem. V 4 rocích změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 8 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 10 let v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v rybaření, je nakonec rád, že dal přednost stanování v zakázaných oblastech. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Sleduje divadlo. Nej nej hrou je Ze života trumpet nebo Trumpeta v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Trombóny

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trombónu. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidal se totiž v roce 2015. Trochu lituje, že nikdy nezkusil kloboučnictví, protože vždycky dal přednost okousávání nohou, opravování telefonů nebo pěstování fazolí. Hrozně Žere hudbu. Nejoblíbenější písní je Decibely trombónu, a pak hned v pořadí jsou Trombóny z Texasu a Ezop a trombón. A vůbec se ho neoposlouchají.

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k trumpetě, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trombónu. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 3 roky. Přidal se totiž v roce 2021. Nikdy ho příliš nezajímalo například numismatiku nebo čtení Méďy Pusíka. Zatímco vaření a šeptání do hrnce věnuje naplno svůj volný čas. Sleduje filmy. Například Trombóny z druhého patra, Marečku, podejte mi trombón, ale i Padesát odstínů trombónů. Na filmy kouká venku.

V 7 letech začal svižně s trumpetou. V 9 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech trombón. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2019. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá vaření. Také miluje filmy. Například Tři trombóny pro Popelku nebo Mlčení trombónů. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní čtení Méďy Pusíka, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidal se totiž v roce 2022. I přes urputnou snahu stát se mistrem v čtení Méďy Pusíka, je nakonec rád, že dal přednost okousávání nehtů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na kytaru. Žere filmy. Například Padesát odstínů kytar nebo Slunce, seno, kytara. Na filmy kouká doma.

Basa

V 5 letech začal s zpěvem. V 7 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech basu. A toho už se nezbavil. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 2 roky v big bandu. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává sbírání nerostů a hornin. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Ať žijí basy! nebo divadlo Basa a Julie.

V 7 letech začal s klávesami. V 9 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech basu. A toho už se nezbavil. Do big bandu se připojil v roce 2017. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví truhlaření nebo závody na kancelářských křeslech. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Zavři basy když se červenám, a pak hned v pořadí jsou Basa na vrbě a Basa a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta