Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet začala hrát ve svých 9 letech. Za 13 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se závody na kancelářských křeslech. Žere filmy. Například Vrchní klarinet prchni, Dneska to roztočíme, klarinete, ale i Marečku, podejte mi klarinet. Na filmy kouká venku.

V 3 rocích začala svižně s klávesami. V 5 letech změnila k bicím. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 9 letech klarinet. A u toho už zůstala. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusila fandění fotbalu, protože vždycky dala přednost stanování v zakázaných oblastech, nošení velké červené bedny se stojany, plavání nebo numismatice. Hrozně Sleduje hudbu. Nejmilovanější písní je Já budu chodit po klarinetech, a pak hned v pořadí jsou Decibely klarinetu a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů. A vůbec se ji neoposlouchají.

Na klarinet začala hrát ve svých 11 letech. Do big bandu se připojila v roce 2020. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává objíždení letních hudebních festivalů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři klarinety když se červenám, Klarinet to je moje gusto, Klarinet na vrbě a Ezop a klarinet.

Saxofony

Na saxofon hraje od svých 11 let. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se zaléváním zahrady. Miluje filmy. Například Saxofony z druhého patra, Tři saxofony pro Popelku, ale i Padesát odstínů saxofonů. Na filmy kouká venku.

Na saxofon hraje od svých 10 let. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 12 let. Přidala se totiž v roce 2011. Jednou se chce naháněním bodů u kapelníka živit, ale do té doby musí dělat domácí kutilství. Hrozně Žere hudbu. Nejlepší písní je Decibely saxofonu, a pak hned v pořadí jsou Saxofon to je moje gusto a Zavři saxofony když se červenám. A vůbec se ji neoposlouchají.

V 7 letech začal svižně s klarinetem. V 9 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech saxofon. A u toho už zůstal. Za 9 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Trochu lituje, že nikdy nezkusil informatika, protože vždycky dal přednost jízdě na koni, šeptání do hrnce nebo plavání. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Saxofon na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Saxofon a brabenec a Saxofon to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Začala hrát na saxofon zhruba ve svých 15 letech. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 13 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusila keramiku, protože vždycky dala přednost vaření, extrémnímu lyžování nebo degustaci vína. Miluje divadlo. Nejmilovanější hrou je , o něco starší, Mnoho povyku pro saxofon nebo Ze života saxofonů. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. V budoucnu by chtěl na pojídání másla založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Já budu chodit po trumpetách, a pak hned v pořadí jsou Decibely trumpety a Trumpeta na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 6 letech začal s bicími. V 8 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2011. Kromě hudby dává svůj volný čas šeptání do hrnce, dějepisu, domácímu kutilství a pískání přes kousek trávy. Sleduje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Romeo a trumpeta nebo Továrna na trumpetu z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2016. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává šeptání do hrnce. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, trumpeto nebo divadlo Romeo a trumpeta.

Trombóny

V 6 letech začal s klarinetem. V 8 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech trombón. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2019. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví stanování v zakázaných oblastech nebo astrologie. Sleduje filmy. Například Ať žijí trombóny! nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Na filmy kouká doma.

V 7 letech začal s flétnou. V 9 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech trombón. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2021. Kromě hudby se věnuje stanování v zakázaných oblastech, okousávání tužky, akvaristice a dějepisu. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trombón a brabenec, Zavři trombóny když se červenám, Ezop a trombón a Já budu chodit po trombónech.

Když se v 13 letech rozhodoval co dělat, trombón byla jasná volba. Do big bandu se připojil v roce 2022. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při keramice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trombón, Trombóny z Texasu a Decibely trombónu.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k bicím, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na klávesách. Za 5 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na klávesy. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na klávesy sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při zalévání zahrady. Zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi klávesy, Padesát odstínů kláves, ale i Ať žijí klávesy!. Na filmy kouká venku.

Kytara

Na kytaru není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Nikdy ho příliš nezajímalo například gymnastika nebo pletení vlněných šál. Zatímco rybaření a pojídání másla věnuje naplno svůj volný čas. Zbožňuje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Kytara na Karlštejně nebo Kytara a Julie. A vůbec divadlem žije.

Basa

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. Za 11 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil okousávání nehtů, protože vždycky dal přednost lovení bouřek, truhlaření, plavání nebo nahánění bodů u kapelníka. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Já budu chodit po basách, a pak hned v pořadí jsou Zavři basy když se červenám a Chtěl bych mít kapelu ze samých bas. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta