Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

V 9 letech začala svižně s trumpetou. V 11 letech změnila k zpěvu. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 15 letech klarinet. A u toho už zůstala. V současnosti hraje v big bandu již 4 roky. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává šeptání do hrnce. Také zbožňuje filmy. Například Klarinety z druhého patra nebo Marečku, podejte mi klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Na saxofon začal hrát ve svých 12 letech. Do big bandu se připojil v roce 2022. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při nošení velké červené bedny se stojany. Žere divadlo. Nejoblíbenější hrou je Gulliverovy saxofony nebo Saxofon v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní fandění fotbalu, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Do big bandu se připojil v roce 2010. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává gymnastice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Saxofon to je moje gusto, Ezop a saxofon, Saxofon na vrbě a Saxofon a brabenec.

Na saxofon začala hrát ve svých 11 letech. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2011. To dává dohromady do dneška již 13 let v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se extrémním lyžováním. Zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi saxofon, Saxofon ve městě, ale i Saxofon se vrací. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trumpety

Vyzkoušel bicí, pak změnil k klávesám, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trumpetě. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2014. I přes urputnou snahu stát se mistrem v lovení bouřek, je nakonec rád, že dal přednost stanování v zakázaných oblastech. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Také sleduje filmy. Například Trumpeta ve městě nebo Trumpeta z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 9 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trumpetu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při pěstování fazolí. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trumpety když se červenám, Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet a Trumpeta to je moje gusto.

Trombóny

V 5 letech začal s bicími. V 7 letech změnil k klávesám. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech trombón. A toho už se nezbavil. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 12 let. Přidal se totiž v roce 2012. Kromě hudby dává svůj volný čas objíždení letních hudebních festivalů, fandění fotbalu a zalévání zahrady. Sleduje filmy. Například Tři trombóny pro Popelku nebo Vrchní trombón prchni. Na filmy kouká doma.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2011. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby dává svůj volný čas šeptání do hrnce, extrémnímu lyžování a čištění bazenů. Také žere filmy. Například Trombón ve městě nebo Slunce, seno, trombón. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2022. V budoucnu by chtěl na šeptání do hrnce založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také zbožňuje filmy. Například Dneska to roztočíme, trombóne nebo Kdyby tisíc trombónů. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. V současnosti hraje v big bandu již 14 let. Trochu lituje, že nikdy nezkusil lovení bouřek, protože vždycky dal přednost keramice, dějepisu, zalévání zahrady nebo numismatice. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Kdyby tisíc kláves nebo divadlo Klávesy a Julie.

Kytara

Na kytaru hraje od svých 10 let. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2013. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na kytaru sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při numismatice. Také miluje filmy. Například Kytara z Beverly Hills nebo Ať žijí kytary!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Basa

Hra na basu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 15 letech. Do big bandu se připojil v roce 2022. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při plavání. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Basa se vrací nebo divadlo Gulliverovy basy.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta