Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 14 letech. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2020. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se degustací vína. Sleduje filmy. Například Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo Ať žijí klarinety!. Na filmy kouká doma.

Saxofony

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. V současnosti hraje v big bandu již 1 rok. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se truhlařením. Hrozně Žere hudbu. Nejmilovanější písní je Saxofony z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Zavři saxofony když se červenám a Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů. A vůbec se ho neoposlouchají.

Vyzkoušel trombón, pak změnil k klarinetem, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na saxofonu. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2022. Jednou se chce nošením velké červené bedny se stojany živit, ale do té doby musí dělat okousávání tužky. Také sleduje filmy. Například Tři saxofony pro Popelku nebo Saxofon se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 11 letech. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje okousávání nohou, rybaření, gymnastice a deskovým hrám. Sleduje filmy. Například Čtyři trumpety stačí, drahoušku, Trumpety z druhého patra, ale i Marečku, podejte mi trumpetu. Na filmy kouká venku.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví zalévání zahrady nebo poloprofesionální pití vody. Žere divadlo. Nejlepší hrou je Trumpeta v salonním coupé nebo Trumpeta na mýtince. A vůbec divadlem žije.

V 3 rocích začal svižně s klarinetem. V 5 letech změnil k klávesám. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 9 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Do big bandu se připojil v roce 2017. Jednou se chce okousáváním tužky živit, ale do té doby musí dělat nošení velké červené bedny se stojany. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trumpety z Texasu, Trumpeta to je moje gusto a Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet.

Trombóny

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. V současnosti hraje v big bandu již 9 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává sbírání nerostů a hornin. Také žere filmy. Například Kdyby tisíc trombónů nebo Trombóny z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 8 letech. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mimo hudbu se věnuje degustaci vína a stanování v zakázaných oblastech, ovšem nebrání se ani nošení velké červené bedny se stojany. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů, Decibely trombónu a Což takhle dát si trombón.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní okousávání nohou, tak nakonec moudře zvolil klávesy. A udělal dobře! Do big bandu se připojil v roce 2012. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na klávesy sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při astrologii. Také žere filmy. Například Klávesy z Beverly Hills nebo Ať žijí klávesy!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na kytaře. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidal se totiž v roce 2021. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví závody na kancelářských křeslech nebo deskové hry. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Kytara na vrbě, Ezop a kytara, Kytary z Texasu a Kytara a brabenec.

Basa

Když se v 11 letech rozhodoval co dělat, basa byla jasná volba. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2020. I přes urputnou snahu stát se mistrem v sbírání nerostů a hornin, je nakonec rád, že dal přednost okousávání nohou. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Basa to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si basu a Basa a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Vyzkoušel zpěv, pak změnil k bicím, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při pískání přes kousek trávy se uhodil a od té doby to má. Také zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, basa nebo Basa ve městě. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Na bicí začal hrát ve svých 12 letech. Do big bandu se připojil v roce 2022. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při fandění fotbalu se uhodil a od té doby to má. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Bicí to je moje gusto, Bicí z Texasu, Ezop a bicí a Chtěl bych mít kapelu ze samých bicích.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta