Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 14 letech. Do big bandu se připojila v roce 2013. Nikdy ji příliš nezajímalo například okousávání nohou nebo extrémní lyžování. Zatímco pletení vlněných šál a okousávání nehtů věnuje naplno svůj volný čas. Také miluje filmy. Například Klarinet se vrací nebo Dneska to roztočíme, klarinete. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 12 let. Přidal se totiž v roce 2010. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá pískání přes kousek trávy. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Saxofon a brabenec, Což takhle dát si saxofon, Já budu chodit po saxofonech a Saxofon to je moje gusto.

Hra na saxofon ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 12 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 4 roky. Přidala se totiž v roce 2018. Kromě hudby se věnuje nahánění bodů u kapelníka, astrologii, ale i pletení vlněných šál. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Saxofon z Beverly Hills nebo divadlo Saxofon a Julie.

Lesní Rohy

Trumpety

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní zalévání zahrady, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá nahánění bodů u kapelníka. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Trumpeta ve městě nebo divadlo Trumpeta na Karlštejně.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2020. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává vaření. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Tři trumpety pro Popelku nebo divadlo Trumpeta a Julie.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 9 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 10 let. Přidal se totiž v roce 2012. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při sportu se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Čtyři trumpety stačí, drahoušku nebo divadlo Trumpeta a Julie.

Trombóny

V 5 letech začal svižně s klarinetem. V 7 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech trombón. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2018. I přes urputnou snahu stát se mistrem v rybaření, je nakonec rád, že dal přednost astrologii. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Žere divadlo. Nejlepší hrou je Továrna na trombón z roku 1922 nebo , o něco starší, Mnoho povyku pro trombón. A vůbec divadlem žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

V 6 letech začal svižně s flétnou. V 8 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 12 letech klávesy. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2014. Nikdy ho příliš nezajímalo například opravování telefonů nebo zalévání zahrady. Zatímco lovení bouřek a stavění hradů z písku věnuje naplno svůj volný čas. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Klávesy to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Zavři klávesy když se červenám a Chtěl bych mít kapelu ze samých kláves. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 12 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidal se totiž v roce 2011. Mimo hudbu se věnuje okousávání tužky a dějepisu, ovšem nebrání se ani plavání. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Vrchní basa prchni nebo divadlo Basa na mýtince.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta