Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 1 rok. Přidala se totiž v roce 2021. Jednou se chce fanděním fotbalu živit, ale do té doby musí dělat akvaristiku. Také miluje filmy. Například Vrchní klarinet prchni nebo Slunce, seno, klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Začala hrát na klarinet zhruba ve svých 12 letech. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2011. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusila objíždení letních hudebních festivalů, protože vždycky dala přednost šeptání do hrnce, gymnastice nebo okousávání nehtů. Také sleduje filmy. Například Klarinet se vrací nebo Slunce, seno, klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na klarinet začala hrát ve svých 11 letech. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 12 let v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v truhlaření, je nakonec ráda, že dala přednost plavání. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Také zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc klarinetů nebo Klarinet se vrací. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

V 2 rocích začal svižně s trombónem. V 4 rocích změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech saxofon. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2020. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Je toho tolik, co dělá. Například miluje degustaci vína, pletení vlněných šál a informatika. Ale taky zbožňuje rybaření, gymnastiku a čtení Méďy Pusíka. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také miluje filmy. Například Marečku, podejte mi saxofon nebo Tři saxofony pro Popelku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 2 rocích začal svižně s trombónem. V 4 rocích změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech saxofon. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2012. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává akvaristice. Miluje divadlo. Nej nej hrou je Romeo a saxofon nebo Čekání na saxofon. A vůbec divadlem žije.

V 4 rocích začala svižně s klarinetem. V 6 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 10 letech saxofon. A u toho už zůstala. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje opravování telefonů, sbírání nerostů a hornin, nahánění bodů u kapelníka a šeptání do hrnce. Miluje filmy. Například Saxofon se vrací, Dneska to roztočíme, saxofone, ale i Mlčení saxofonů. Na filmy kouká venku.

Na saxofon začal hrát ve svých 14 letech. Do big bandu se připojil v roce 2020. Nikdy ho příliš nezajímalo například objíždení letních hudebních festivalů nebo informatika. Zatímco pískání přes kousek trávy a sbírání nerostů a hornin věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Slunce, seno, saxofon nebo divadlo Saxofon na mýtince.

Lesní Rohy

Trumpety

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní dějepisu, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2016. Trochu lituje, že nikdy nezkusil dějepis, protože vždycky dal přednost čištění bazenů, fandění fotbalu, lovení bouřek nebo deskovým hrám. Také miluje filmy. Například Ať žijí trumpety! nebo Padesát odstínů trumpet. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 6 letech začal s flétnou. V 8 letech změnil k base. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. V big bandu hraje od roku 2020. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává dějepisu. Hrozně Miluje hudbu. Nejlepší písní je Decibely trumpety, a pak hned v pořadí jsou Ezop a trumpeta a Trumpeta to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 9 letech. Za 1 rok v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trombón. I přes urputnou snahu stát se mistrem v rybaření, je nakonec rád, že dal přednost kloboučnictví. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Slunce, seno, trombón nebo divadlo Továrna na trombón z roku 1922.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní degustaci vína, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při pletení vlněných šál se uhodil a od té doby to má. Hrozně Sleduje hudbu. Nejbožštější písní je Trombóny z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů a Decibely trombónu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní numismatice, tak nakonec moudře zvolil klávesy. A udělal dobře! V současnosti hraje v big bandu již 10 let. Kromě hudby se věnuje astrologii, závodům na kancelářských křeslech, ale i stanování v zakázaných oblastech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři klávesy když se červenám, Ezop a klávesy, Což takhle dát si klávesy a Klávesy to je moje gusto.

Kytara

Basa

V 2 rocích začal s trombónem. V 4 rocích změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 8 letech basu. A toho už se nezbavil. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při závodech na kancelářských křeslech se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Basa ve městě nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro basu.

Na basu začal hrát ve svých 9 letech. Za 8 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v informatice, je nakonec rád, že dal přednost okousávání nehtů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Žere divadlo. Nejkoulikatější hrou je Továrna na basu z roku 1922 nebo , o něco starší, Mnoho povyku pro basu. A vůbec divadlem žije.

Bicí

V 6 letech začal s zpěvem. V 8 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 12 letech bicí. A toho už se nezbavil. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 8 let. Přidal se totiž v roce 2014. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se chytáním motýlů. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Mlčení bicích nebo divadlo Bicí v salonním coupé.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta