Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní objíždení letních hudebních festivalů, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2010. Trochu lituje, že nikdy nezkusila objíždení letních hudebních festivalů, protože vždycky dala přednost sportu, chytání motýlů, sbírání nerostů a hornin nebo okousávání nohou. Také miluje filmy. Například Kdyby tisíc klarinetů nebo Klarinet se vrací. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 3 rocích začala s basou. V 5 letech změnila k bicím. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 9 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2016. Tajnůstkářa. Je však jasně vidět, že ji baví objíždení letních hudebních festivalů nebo chytání motýlů. Také sleduje filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet nebo Padesát odstínů klarinetů. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Trumpety

Vyzkoušel klávesy, pak změnil k base, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trumpetě. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2017. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při akvaristice se uhodil a od té doby to má. Také miluje filmy. Například Slunce, seno, trumpeta nebo Čtyři trumpety stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 2 rocích začal svižně s klarinetem. V 4 rocích změnil k bicím. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Do big bandu se připojil v roce 2018. I přes urputnou snahu stát se mistrem v truhlaření, je nakonec rád, že dal přednost degustaci vína. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Sleduje filmy. Například Trumpeta ve městě, Čtyři trumpety stačí, drahoušku, ale i Dneska to roztočíme, trumpeto. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trombóny

V 5 letech začal svižně s trumpetou. V 7 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech trombón. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2017. Je toho tolik, co dělá. Například miluje poloprofesionální pití vody, nahánění bodů u kapelníka a domácí kutilství. Ale taky zbožňuje okousávání nohou, závody na kancelářských křeslech a plavání. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Trombón ve městě nebo Trombóny z druhého patra. Na filmy kouká doma.

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. Za 1 rok v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trombón. Trochu lituje, že nikdy nezkusil závody na kancelářských křeslech, protože vždycky dal přednost okousávání tužky, sportu, lovení bouřek nebo pískání přes kousek trávy. Miluje filmy. Například Ať žijí trombóny! nebo Dneska to roztočíme, trombóne. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 13 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidal se totiž v roce 2015. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví okousávání nohou nebo okousávání nehtů. Žere divadlo. Nejkoulikatější hrou je , o něco starší, Mnoho povyku pro basu nebo Romeo a basa. A vůbec divadlem žije.

Kytara

Na kytaru není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2018. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje čištění bazenů, chytání motýlů, ale i lovení bouřek. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých kytar, Ezop a kytara, Kytary z Texasu a Což takhle dát si kytaru.

Bicí

Začal hrát na bicí zhruba ve svých 9 letech. Za 3 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na bicí. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává čištění bazenů. Hrozně Miluje hudbu. Nejbožštější písní je Ezop a bicí, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po bicích a Chtěl bych mít kapelu ze samých bicích. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 9 letech začal s trumpetou. V 11 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 15 letech bicí. A toho už se nezbavil. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2012. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá deskové hry. Také zbožňuje filmy. Například Dneska to roztočíme, bicí nebo Ať žijí bicí!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna