Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Vyzkoušela klávesy, pak změnila k flétně, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. V současnosti hraje v big bandu již 3 roky. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při sbírání nerostů a hornin. Zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, klarinet nebo Kdyby tisíc klarinetů. Na filmy kouká doma.

V 5 letech začala s flétnou. V 7 letech změnila k zpěvu. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 11 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V big bandu hraje od roku 2023. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje sportu, poloprofesionálnímu pití vody a informatice. Zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, klarinet, Klarinety z druhého patra, ale i Klarinet z Beverly Hills. Na filmy kouká venku.

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 15 letech. V současnosti hraje v big bandu již 3 roky. Kromě hudby dává svůj volný čas rybaření, pískání přes kousek trávy, okousávání tužky a kloboučnictví. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Klarinety z druhého patra nebo divadlo Gulliverovy klarinety.

Saxofony

Začala hrát na saxofon zhruba ve svých 12 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2017. Nikdy ji příliš nezajímalo například stanování v zakázaných oblastech nebo truhlaření. Zatímco stavění hradů z písku a nošení velké červené bedny se stojany věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Kdyby tisíc saxofonů, Saxofon se vrací, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 10 letech. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává pískání přes kousek trávy. Miluje divadlo. Nejmilovanější hrou je Továrna na saxofon z roku 1922 nebo Saxofon noci svatojánské. A vůbec divadlem žije.

V 5 letech začala svižně s flétnou. V 7 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 11 letech saxofon. A u toho už zůstala. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2017. Trochu lituje, že nikdy nezkusila astrologii, protože vždycky dala přednost čtení Méďy Pusíka, objíždení letních hudebních festivalů nebo akvaristice. Sleduje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Saxofon a Julie nebo Saxofon v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 14 letech. V současnosti hraje v big bandu již 1 rok. Nikdy ho příliš nezajímalo například okousávání nehtů nebo jízda na koni. Zatímco dějepisu a fandění fotbalu věnuje naplno svůj volný čas. Hrozně Žere hudbu. Nej nej písní je Trumpeta a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Decibely trumpety a Trumpeta na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 14 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidal se totiž v roce 2013. Nikdy ho příliš nezajímalo například okousávání nehtů nebo okousávání nohou. Zatímco fandění fotbalu a pěstování fazolí věnuje naplno svůj volný čas. Žere filmy. Například Mlčení trumpet, Dneska to roztočíme, trumpeto, ale i Trumpety z druhého patra. Na filmy kouká venku.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 14 let v big bandu. Kromě hudby se věnuje zalévání zahrady, nahánění bodů u kapelníka, informatice a degustaci vína. Hrozně Sleduje hudbu. Nejoblíbenější písní je Já budu chodit po trumpetách, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si trumpetu a Trumpety z Texasu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trombóny

V 7 letech začal svižně s klávesami. V 9 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech trombón. A u toho už zůstal. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 10 let v big bandu. Jednou se chce domácím kutilstvím živit, ale do té doby musí dělat nošení velké červené bedny se stojany. Miluje divadlo. Nejmilovanější hrou je Trombón noci svatojánské nebo Trombón v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní objíždení letních hudebních festivalů, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2017. I přes urputnou snahu stát se mistrem v objíždení letních hudebních festivalů, je nakonec rád, že dal přednost pískání přes kousek trávy. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na kytaru. Žere divadlo. Nejlepší hrou je Kytara noci svatojánské nebo Kytara v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Basa

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k trumpetě, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. V současnosti hraje v big bandu již 10 let. Trochu lituje, že nikdy nezkusil závody na kancelářských křeslech, protože vždycky dal přednost akvaristice, stavění hradů z písku nebo domácímu kutilství. Také miluje filmy. Například Ať žijí basy! nebo Marečku, podejte mi basu. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta