Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Na klarinet hraje od svých 8 let. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2010. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává keramice. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Tři klarinety pro Popelku nebo divadlo Klarinet a Julie.

Vyzkoušela trombón, pak změnila k trumpetě, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. V big bandu hraje od roku 2011. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby dává svůj volný čas astrologii, okousávání nehtů, poloprofesionálnímu pití vody a čtení Méďy Pusíka. Miluje filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet, Klarinet se vrací, ale i Ať žijí klarinety!. Na filmy kouká venku.

Saxofony

Trumpety

V 2 rocích začal svižně s trombónem. V 4 rocích změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech trumpetu. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 6 let. Mimo hudbu se věnuje vaření a čištění bazenů, ovšem nebrání se ani stavění hradů z písku. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Čtyři trumpety stačí, drahoušku nebo divadlo Trumpeta noci svatojánské.

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pěstování fazolí, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. I přes urputnou snahu stát se mistrem v pěstování fazolí, je nakonec rád, že dal přednost šeptání do hrnce. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Žere divadlo. Nejkoulikatější hrou je Trombón noci svatojánské nebo Ze života trombónů. A vůbec divadlem žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Začal hrát na basu zhruba ve svých 14 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2014. Nikdy ho příliš nezajímalo například čtení Méďy Pusíka nebo objíždení letních hudebních festivalů. Zatímco učení a pletení vlněných šál věnuje naplno svůj volný čas. Také zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi basu nebo Slunce, seno, basa. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

V 5 letech začal s basou. V 7 letech změnil k klávesám. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech kytaru. A toho už se nezbavil. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2017. Kromě hudby se věnuje jízdě na koni, chytání motýlů a akvaristice. Také zbožňuje filmy. Například Padesát odstínů kytar nebo Vrchní kytara prchni. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Bývalí členové

Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon