Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Jednou se chce truhlařením živit, ale do té doby musí dělat šeptání do hrnce. Miluje filmy. Například Klarinet se vrací, Kdyby tisíc klarinetů, ale i Vrchní klarinet prchni. Na filmy kouká venku.

V 8 letech začala svižně s klávesami. V 10 letech změnila k base. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 14 letech klarinet. A u toho už zůstala. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2019. Kromě hudby se věnuje akvaristice, extrémnímu lyžování, ale i degustaci vína. Také sleduje filmy. Například Ať žijí klarinety! nebo Mlčení klarinetů. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 2 rocích začala s klávesami. V 4 rocích změnila k trombónu. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 8 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Mimo hudbu se věnuje lovení bouřek a gymnastice, ovšem nebrání se ani degustaci vína. Hrozně Sleduje hudbu. Nejkoulikatější písní je Klarinety z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Zavři klarinety když se červenám a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2010. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při čtení Méďy Pusíka. Miluje divadlo. Nejlepší hrou je Saxofon a Julie nebo Čekání na saxofon. A vůbec divadlem žije.

V 4 rocích začal s zpěvem. V 6 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech saxofon. A toho už se nezbavil. V současnosti hraje v big bandu již 6 let. V budoucnu by chtěl na kloboučnictví založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Saxofon to je moje gusto, Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, Decibely saxofonu a Zavři saxofony když se červenám.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro saxofon ve svých 8 letech. Za 1 rok v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na saxofon. Trochu lituje, že nikdy nezkusila domácí kutilství, protože vždycky dala přednost objíždení letních hudebních festivalů, okousávání tužky nebo pojídání másla. Také miluje filmy. Například Čtyři saxofony stačí, drahoušku nebo Dneska to roztočíme, saxofone. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Když se v 9 letech rozhodovala co dělat, saxofon byla jasná volba. V big bandu hraje od roku 2015. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při jízdě na koni. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Saxofon a brabenec, Saxofony z Texasu, Já budu chodit po saxofonech a Zavři saxofony když se červenám.

Lesní Rohy

Trumpety

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní plavání, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2021. To dává dohromady do dneška již 2 roky v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v plavání, je nakonec rád, že dal přednost zalévání zahrady. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Žere filmy. Například Slunce, seno, trumpeta, Vrchní trumpeta prchni, ale i Kdyby tisíc trumpet. Na filmy kouká venku.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k klarinetem, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trumpetě. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 11 let. Přidal se totiž v roce 2012. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se stanováním v zakázaných oblastech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet, Trumpeta na vrbě a Decibely trumpety.

V 4 rocích začal s klarinetem. V 6 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. V současnosti hraje v big bandu již 13 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává dějepisu. Sleduje divadlo. Nej nej hrou je Trumpeta na mýtince nebo Trumpeta a Julie. A vůbec divadlem žije.

Trombóny

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při deskových hrách. Miluje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Trombón na mýtince nebo Trombón na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Na trombón hraje od svých 9 let. Za 5 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trombón. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při degustaci vína. Miluje filmy. Například Marečku, podejte mi trombón, Dneska to roztočíme, trombóne, ale i Tři trombóny pro Popelku. Na filmy kouká venku.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pískání přes kousek trávy, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2022. Je toho tolik, co dělá. Například miluje pískání přes kousek trávy, degustaci vína a čtení Méďy Pusíka. Ale taky zbožňuje opravování telefonů, truhlaření a okousávání tužky. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Dneska to roztočíme, kytaro, Kytara se vrací, ale i Tři kytary pro Popelku. Na filmy kouká venku.

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 14 letech. Za 4 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na basu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při vaření. Sleduje divadlo. Nej nej hrou je Basa v salonním coupé nebo , o něco starší, Mnoho povyku pro basu. A vůbec divadlem žije.

Na basu začal hrát ve svých 13 letech. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2018. To dává dohromady do dneška již 5 let v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v šeptání do hrnce, je nakonec rád, že dal přednost stavění hradů z písku. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, baso nebo divadlo Čekání na basu.

Bicí

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro bicí ve svých 9 letech. Za 8 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na bicí. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při vaření se uhodil a od té doby to má. Také miluje filmy. Například Bicí z Beverly Hills nebo Bicí z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta