Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 11 letech. V současnosti hraje v big bandu již 8 let. Kromě hudby dává svůj volný čas informatice, zalévání zahrady, nošení velké červené bedny se stojany a pojídání másla. Zbožňuje filmy. Například Dneska to roztočíme, klarinete, Tři klarinety pro Popelku, ale i Klarinety z druhého patra. Na filmy kouká venku.

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojila v roce 2013. Mimo hudbu se věnuje truhlaření a objíždení letních hudebních festivalů, ovšem nebrání se ani čištění bazenů. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Klarinet ve městě nebo divadlo Ze života klarinetů.

V 9 letech začala s saxofonem. V 11 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 15 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V big bandu hraje od roku 2019. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. I přes urputnou snahu stát se mistrem v šeptání do hrnce, je nakonec ráda, že dala přednost pojídání másla. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Také žere filmy. Například Kdyby tisíc klarinetů nebo Klarinet se vrací. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

V 8 letech začala s trombónem. V 10 letech změnila k flétně. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 14 letech saxofon. A toho už se nezbavila. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2016. Tajnůstkářa. Je však jasně vidět, že ji baví pěstování fazolí nebo poloprofesionální pití vody. Hrozně Žere hudbu. Nejoblíbenější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, a pak hned v pořadí jsou Zavři saxofony když se červenám a Saxofony z Texasu. A vůbec se ji neoposlouchají.

Vyzkoušel klávesy, pak změnil k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na saxofonu. Do big bandu se připojil v roce 2014. Nikdy ho příliš nezajímalo například okousávání nehtů nebo domácí kutilství. Zatímco šeptání do hrnce a okousávání nohou věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Mlčení saxofonů, Tři saxofony pro Popelku, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Hra na saxofon ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 11 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2019. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při kloboučnictví se uhodila a od té doby to má. Sleduje filmy. Například Saxofon ve městě nebo Mlčení saxofonů. Na filmy kouká doma.

Lesní Rohy

Trumpety

V 9 letech začal svižně s basou. V 11 letech změnil k klávesám. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 15 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2019. Kromě hudby se věnuje objíždení letních hudebních festivalů, astrologii, ale i numismatice. Žere filmy. Například Slunce, seno, trumpeta nebo Tři trumpety pro Popelku. Na filmy kouká doma.

Na trumpetu začal hrát ve svých 9 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Kromě hudby dává svůj volný čas pískání přes kousek trávy, nošení velké červené bedny se stojany, stavění hradů z písku a keramice. Miluje filmy. Například Kdyby tisíc trumpet, Ať žijí trumpety!, ale i Čtyři trumpety stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 8 letech. V big bandu hraje od roku 2020. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při dějepisu se uhodil a od té doby to má. Hrozně Miluje hudbu. Nejoblíbenější písní je Což takhle dát si trumpetu, a pak hned v pořadí jsou Trumpeta a brabenec a Trumpeta na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trombóny

Když se v 8 letech rozhodoval co dělat, trombón byla jasná volba. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 13 let v big bandu. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává stanování v zakázaných oblastech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a trombón, Trombón to je moje gusto, Zavři trombóny když se červenám a Trombón a brabenec.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na klávesách. Za 5 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na klávesy. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na klávesy sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se akvaristikou. Také miluje filmy. Například Klávesy se vrací nebo Ať žijí klávesy!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Když se v 13 letech rozhodoval co dělat, kytara byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidal se totiž v roce 2021. Nikdy ho příliš nezajímalo například dějepis nebo jízda na koni. Zatímco pletení vlněných šál a objíždení letních hudebních festivalů věnuje naplno svůj volný čas. Hrozně Žere hudbu. Nejkoulikatější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých kytar, a pak hned v pořadí jsou Zavři kytary když se červenám a Kytary z Texasu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Basa

Na basu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává pojídání másla. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Ať žijí basy! nebo divadlo Basa a Julie.

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Bicí k bicím do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Kromě hudby dává svůj volný čas sbírání nerostů a hornin, okousávání nohou a lovení bouřek. Hrozně Miluje hudbu. Nejkoulikatější písní je Ezop a bicí, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si bicí a Bicí z Texasu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta