Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2011. Je toho tolik, co dělá. Například miluje závody na kancelářských křeslech, stanování v zakázaných oblastech a domácí kutilství. Ale taky zbožňuje zalévání zahrady, opravování telefonů a sbírání nerostů a hornin. Je ohromující, že to všechno stíhá. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a klarinet, Zavři klarinety když se červenám, Klarinet to je moje gusto a Decibely klarinetu.

Vyzkoušela basu, pak změnila k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. V současnosti hraje v big bandu již 11 let. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při keramice. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Mlčení klarinetů nebo divadlo Klarinet na mýtince.

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2014. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se kloboučnictvím. Žere divadlo. Nejbožštější hrou je Romeo a saxofon nebo Saxofon na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 8 letech. V současnosti hraje v big bandu již 6 let. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se pěstováním fazolí. Sleduje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Gulliverovy trumpety nebo Trumpeta a Julie. A vůbec divadlem žije.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. V současnosti hraje v big bandu již 7 let. Je toho tolik, co dělá. Například miluje degustaci vína, učení a astrologii. Ale taky zbožňuje informatika, keramiku a akvaristiku. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také žere filmy. Například Ať žijí trumpety! nebo Trumpeta z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trombóny

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 12 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2016. Nikdy ho příliš nezajímalo například šeptání do hrnce nebo jízda na koni. Zatímco okousávání tužky a extrémnímu lyžování věnuje naplno svůj volný čas. Sleduje filmy. Například Čtyři trombóny stačí, drahoušku nebo Trombón z Beverly Hills. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 14 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2020. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává okousávání nehtů. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých bas, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po basách a Basa na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

Na kytaru není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2014. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na kytaru sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se truhlařením. Sleduje filmy. Například Slunce, seno, kytara nebo Dneska to roztočíme, kytaro. Na filmy kouká doma.

Bicí

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro bicí ve svých 15 letech. Bicí k bicím do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se informatikou. Miluje filmy. Například Kdyby tisíc bicích nebo Bicí ve městě. Na filmy kouká doma.

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna