Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 9 letech začala svižně s saxofonem. V 11 letech změnila k bicím. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 15 letech klarinet. A u toho už zůstala. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2014. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při opravování telefonů se uhodila a od té doby to má. Zbožňuje filmy. Například Tři klarinety pro Popelku nebo Padesát odstínů klarinetů. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní šeptání do hrnce, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Za 3 roky v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při sportu se uhodila a od té doby to má. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Což takhle dát si klarinet, Zavři klarinety když se červenám, Já budu chodit po klarinetech a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů.

Saxofony

Když se v 11 letech rozhodovala co dělat, saxofon byla jasná volba. V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při čtení Méďy Pusíka. Miluje filmy. Například Dneska to roztočíme, saxofone, Saxofony z druhého patra, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

V 2 rocích začal s klávesami. V 4 rocích změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 8 letech saxofon. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2017. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při okousávání nohou se uhodil a od té doby to má. Zbožňuje filmy. Například Saxofon ve městě nebo Slunce, seno, saxofon. Na filmy kouká doma.

Trumpety

V 7 letech začal svižně s klarinetem. V 9 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2015. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví informatika nebo objíždení letních hudebních festivalů. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Což takhle dát si trumpetu, a pak hned v pořadí jsou Zavři trumpety když se červenám a Trumpeta na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trombóny

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon