Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní zalévání zahrady, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusila zalévání zahrady, protože vždycky dala přednost stanování v zakázaných oblastech, pojídání másla, nošení velké červené bedny se stojany nebo opravování telefonů. Zbožňuje divadlo. Nejbožštější hrou je Klarinet a Julie nebo Gulliverovy klarinety. A vůbec divadlem žije.

Saxofony

V 2 rocích začal svižně s zpěvem. V 4 rocích změnil k bicím. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 8 letech saxofon. A u toho už zůstal. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2011. Trochu lituje, že nikdy nezkusil sbírání nerostů a hornin, protože vždycky dal přednost učení, akvaristice nebo chytání motýlů. Miluje divadlo. Nejmilovanější hrou je Saxofon na mýtince nebo Továrna na saxofon z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

Trumpety

V 4 rocích začal s flétnou. V 6 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává čištění bazenů. Zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc trumpet nebo Trumpety z druhého patra. Na filmy kouká doma.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2016. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při degustaci vína se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Marečku, podejte mi trumpetu nebo divadlo Trumpeta na Karlštejně.

Lesní Rohy

Trombóny

Vyzkoušel trumpetu, pak změnil k klarinetem, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trombónu. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 3 roky. Přidal se totiž v roce 2017. Kromě hudby se věnuje okousávání nohou, závodům na kancelářských křeslech, ale i informatice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trombón a brabenec, Zavři trombóny když se červenám, Trombón na vrbě a Decibely trombónu.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Na basu hraje od svých 8 let. Za 8 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na basu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se poloprofesionálním pití vody. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Marečku, podejte mi basu nebo divadlo Basa na Karlštejně.

Kytara

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní numismatice, tak nakonec moudře zvolil kytaru. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na kytaru sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se opravováním telefonů. Hrozně Miluje hudbu. Nejoblíbenější písní je Zavři kytary když se červenám, a pak hned v pořadí jsou Kytara a brabenec a Kytara to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Hra na bicí ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. Bicí k bicím do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Jednou se chce sportem živit, ale do té doby musí dělat pěstování fazolí. Také zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc bicích nebo Bicí z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon