Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní pískání přes kousek trávy, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 2 roky v big bandu. Kromě hudby se věnuje zalévání zahrady, pojídání másla, ale i opravování telefonů. Hrozně Žere hudbu. Nejbožštější písní je Což takhle dát si klarinet, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po klarinetech a Klarinet na vrbě. A vůbec se ji neoposlouchají.

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 12 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidala v roce 2022. Je toho tolik, co dělá. Například miluje opravování telefonů, objíždení letních hudebních festivalů a extrémní lyžování. Ale taky zbožňuje okousávání nehtů, stanování v zakázaných oblastech a okousávání nohou. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro klarinet.

Saxofony

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 12 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2018. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při pískání přes kousek trávy. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Já budu chodit po saxofonech, Saxofon a brabenec, Decibely saxofonu a Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů.

Vyzkoušela klávesy, pak změnila k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na saxofonu. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2010. Jednou se chce nošením velké červené bedny se stojany živit, ale do té doby musí dělat dějepis. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a saxofon, Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, Saxofon a brabenec a Saxofon na vrbě.

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. Za 5 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při stavění hradů z písku se uhodil a od té doby to má. Žere filmy. Například Ať žijí saxofony!, Padesát odstínů saxofonů, ale i Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trumpety

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 9 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. I přes urputnou snahu stát se mistrem v okousávání nehtů, je nakonec rád, že dal přednost učení. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Hrozně Miluje hudbu. Nejlepší písní je Já budu chodit po trumpetách, a pak hned v pořadí jsou Trumpety z Texasu a Ezop a trumpeta. A vůbec se ho neoposlouchají.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní stavění hradů z písku, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidal se totiž v roce 2015. Je toho tolik, co dělá. Například miluje stavění hradů z písku, fandění fotbalu a pletení vlněných šál. Ale taky zbožňuje rybaření, informatika a sport. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také sleduje filmy. Například Ať žijí trumpety! nebo Trumpety z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 8 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2012. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví numismatiku nebo sport. Hrozně Miluje hudbu. Nejoblíbenější písní je Trumpety z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet a Decibely trumpety. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní kloboučnictví, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidal se totiž v roce 2022. Trochu lituje, že nikdy nezkusil kloboučnictví, protože vždycky dal přednost degustaci vína, stanování v zakázaných oblastech, sportu nebo opravování telefonů. Miluje filmy. Například Čtyři trombóny stačí, drahoušku nebo Kdyby tisíc trombónů. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na klávesách. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. Trochu lituje, že nikdy nezkusil jízdu na koni, protože vždycky dal přednost čištění bazenů, nošení velké červené bedny se stojany nebo fandění fotbalu. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Ze života kláves nebo Romeo a klávesy. A vůbec divadlem žije.

Kytara

V 7 letech začal s trumpetou. V 9 letech změnil k bicím. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech kytaru. A toho už se nezbavil. V současnosti hraje v big bandu již 10 let. V budoucnu by chtěl na pískání přes kousek trávy založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Ezop a kytara, a pak hned v pořadí jsou Kytara to je moje gusto a Decibely kytary. A vůbec se ho neoposlouchají.

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 9 letech. V současnosti hraje v big bandu již 11 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává domácímu kutilství. Také zbožňuje filmy. Například Padesát odstínů bas nebo Slunce, seno, basa. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro bicí ve svých 10 letech. Za 2 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na bicí. I přes urputnou snahu stát se mistrem v nošení velké červené bedny se stojany, je nakonec rád, že dal přednost stanování v zakázaných oblastech. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na bicí. Miluje filmy. Například Bicí se vrací nebo Ať žijí bicí!. Na filmy kouká doma.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta