Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Vyzkoušela trombón, pak změnila k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. Do big bandu se připojila v roce 2019. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při pískání přes kousek trávy se uhodila a od té doby to má. Sleduje filmy. Například Tři klarinety pro Popelku, Klarinety z druhého patra, ale i Vrchní klarinet prchni. Na filmy kouká venku.

Když se v 9 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidala se totiž v roce 2014. Nikdy ji příliš nezajímalo například gymnastika nebo čtení Méďy Pusíka. Zatímco extrémnímu lyžování a domácímu kutilství věnuje naplno svůj volný čas. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Továrna na klarinet z roku 1922 nebo Klarinet na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Na klarinet hraje od svých 8 let. Za 5 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Je toho tolik, co dělá. Například miluje truhlaření, chytání motýlů a čtení Méďy Pusíka. Ale taky zbožňuje plavání, keramiku a stavění hradů z písku. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Dneska to roztočíme, klarinete nebo divadlo Továrna na klarinet z roku 1922.

Saxofony

Na saxofon začal hrát ve svých 11 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2021. I přes urputnou snahu stát se mistrem v sbírání nerostů a hornin, je nakonec rád, že dal přednost opravování telefonů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Hrozně Žere hudbu. Nejlepší písní je Saxofon na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si saxofon a Ezop a saxofon. A vůbec se ho neoposlouchají.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro saxofon ve svých 15 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2010. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává čtení Méďy Pusíka. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Saxofon to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Saxofony z Texasu a Saxofon na vrbě. A vůbec se ho neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trumpety

V 8 letech začal s flétnou. V 10 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 14 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2022. Kromě hudby se věnuje opravování telefonů, objíždení letních hudebních festivalů, deskovým hrám a astrologii. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trumpety když se červenám, Decibely trumpety a Trumpeta a brabenec.

Když se v 13 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2022. I přes urputnou snahu stát se mistrem v opravování telefonů, je nakonec rád, že dal přednost pěstování fazolí. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc trumpet, Tři trumpety pro Popelku, ale i Ať žijí trumpety!. Na filmy kouká venku.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pojídání másla, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! V současnosti hraje v big bandu již 10 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává objíždení letních hudebních festivalů. Také zbožňuje filmy. Například Trumpety z druhého patra nebo Vrchní trumpeta prchni. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 10 letech. Do big bandu se připojil v roce 2011. I přes urputnou snahu stát se mistrem v sbírání nerostů a hornin, je nakonec rád, že dal přednost truhlaření. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, trumpeto nebo divadlo Čekání na trumpetu.

Trombóny

V 8 letech začal svižně s klávesami. V 10 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech trombón. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2015. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá dějepis. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trombóny když se červenám, Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů a Což takhle dát si trombón.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

Basa

V 8 letech začal svižně s flétnou. V 10 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech basu. A u toho už zůstal. V současnosti hraje v big bandu již 8 let. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává extrémnímu lyžování. Miluje filmy. Například Tři basy pro Popelku nebo Padesát odstínů bas. Na filmy kouká doma.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta