Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 14 letech. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Nikdy ji příliš nezajímalo například nošení velké červené bedny se stojany nebo keramika. Zatímco chytání motýlů a opravování telefonů věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Padesát odstínů klarinetů nebo divadlo Klarinet na Karlštejně.

Saxofony

Trumpety

Lesní Rohy

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 11 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2017. Je toho tolik, co dělá. Například miluje nahánění bodů u kapelníka, okousávání nehtů a astrologii. Ale taky zbožňuje učení, šeptání do hrnce a kloboučnictví. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Mlčení trombónů nebo divadlo Továrna na trombón z roku 1922.

V 8 letech začal svižně s saxofonem. V 10 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech trombón. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2010. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví pěstování fazolí nebo truhlaření. Miluje filmy. Například Marečku, podejte mi trombón, Vrchní trombón prchni, ale i Trombón ve městě. Na filmy kouká venku.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

Když se v 15 letech rozhodoval co dělat, kytara byla jasná volba. V současnosti hraje v big bandu již 3 roky. Je toho tolik, co dělá. Například miluje stanování v zakázaných oblastech, okousávání nohou a stavění hradů z písku. Ale taky zbožňuje závody na kancelářských křeslech, nahánění bodů u kapelníka a fandění fotbalu. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také žere filmy. Například Padesát odstínů kytar nebo Kytary z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

V 8 letech začal svižně s basou. V 10 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech bicí. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na bicí sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při objíždení letních hudebních festivalů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Decibely bicích, Bicí na vrbě, Bicí z Texasu a Já budu chodit po bicích.

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna