Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Když se v 11 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidala se totiž v roce 2012. Nikdy ji příliš nezajímalo například gymnastika nebo deskové hry. Zatímco lovení bouřek a čtení Méďy Pusíka věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Kdyby tisíc klarinetů nebo divadlo Továrna na klarinet z roku 1922.

V 5 letech začala s trumpetou. V 7 letech změnila k trombónu. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 11 letech klarinet. A toho už se nezbavila. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 1 rok. Přidala se totiž v roce 2017. Trochu lituje, že nikdy nezkusila pískání přes kousek trávy, protože vždycky dala přednost astrologii, nahánění bodů u kapelníka nebo pletení vlněných šál. Žere filmy. Například Mlčení klarinetů nebo Ať žijí klarinety!. Na filmy kouká doma.

Saxofony

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Do big bandu se připojil v roce 2013. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čtení Méďy Pusíka, protože vždycky dal přednost chytání motýlů, vaření, nahánění bodů u kapelníka nebo poloprofesionálnímu pití vody. Hrozně Sleduje hudbu. Nej nej písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, a pak hned v pořadí jsou Saxofon to je moje gusto a Saxofony z Texasu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2012. I přes urputnou snahu stát se mistrem v nahánění bodů u kapelníka, je nakonec rád, že dal přednost lovení bouřek. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Hrozně Sleduje hudbu. Nej nej písní je Což takhle dát si trumpetu, a pak hned v pořadí jsou Trumpety z Texasu a Trumpeta to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 9 letech. V současnosti hraje v big bandu již 2 roky. Nikdy ho příliš nezajímalo například vaření nebo objíždení letních hudebních festivalů. Zatímco numismatice a dějepisu věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, trombóne nebo divadlo Romeo a trombón.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon