Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Vyzkoušela trombón, pak změnila k klávesám, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2012. Vlastně ji nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá pojídání másla. Hrozně Miluje hudbu. Nej nej písní je Ezop a klarinet, a pak hned v pořadí jsou Klarinet na vrbě a Což takhle dát si klarinet. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

Trumpety

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 8 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se pískáním přes kousek trávy. Miluje filmy. Například Trumpeta ve městě, Vrchní trumpeta prchni, ale i Kdyby tisíc trumpet. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pojídání másla, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2015. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje plavání, šeptání do hrnce, ale i chytání motýlů. Hrozně Miluje hudbu. Nejoblíbenější písní je Ezop a trombón, a pak hned v pořadí jsou Decibely trombónu a Zavři trombóny když se červenám. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V 6 letech začal svižně s klávesami. V 8 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 12 letech basu. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Trochu lituje, že nikdy nezkusil gymnastiku, protože vždycky dal přednost lovení bouřek, šeptání do hrnce, vaření nebo pěstování fazolí. Také žere filmy. Například Marečku, podejte mi basu nebo Kdyby tisíc bas. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon