Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. I přes urputnou snahu stát se mistrem v deskových hrách, je nakonec rád, že dal přednost jízdě na koni. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, saxofon nebo Ať žijí saxofony!. Na filmy kouká doma.

Trumpety

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní okousávání tužky, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Mimo hudbu se věnuje čištění bazenů a pískání přes kousek trávy, ovšem nebrání se ani stavění hradů z písku. Sleduje filmy. Například Dneska to roztočíme, trumpeto, Trumpeta ve městě, ale i Trumpety z druhého patra. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trombóny

V 9 letech začal svižně s flétnou. V 11 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 15 letech trombón. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá domácí kutilství. Hrozně Sleduje hudbu. Nej nej písní je Decibely trombónu, a pak hned v pořadí jsou Trombón a brabenec a Trombón to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Na basu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v poloprofesi­onálním pití vody, je nakonec rád, že dal přednost závodům na kancelářských křeslech. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Kdyby tisíc bas nebo divadlo Basa v salonním coupé.

Kytara

V 2 rocích začal s trumpetou. V 4 rocích změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 8 letech kytaru. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2013. Kromě hudby se věnuje sportu, domácímu kutilství, ale i gymnastice. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Kytary z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Kytara a brabenec a Ezop a kytara. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro bicí ve svých 13 letech. V big bandu hraje od roku 2015. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Je toho tolik, co dělá. Například miluje pískání přes kousek trávy, dějepis a čtení Méďy Pusíka. Ale taky zbožňuje pletení vlněných šál, akvaristiku a jízdu na koni. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také miluje filmy. Například Vrchní bicí prchni nebo Bicí se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon