Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

V 2 rocích začala svižně s flétnou. V 4 rocích změnila k klávesám. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 8 letech klarinet. A u toho už zůstala. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2015. I přes urputnou snahu stát se mistrem v pletení vlněných šál, je nakonec ráda, že dala přednost fandění fotbalu. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Miluje filmy. Například Marečku, podejte mi klarinet nebo Klarinety z druhého patra. Na filmy kouká doma.

V 9 letech začala s klávesami. V 11 letech změnila k trumpetě. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 15 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V big bandu hraje od roku 2015. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje objíždení letních hudebních festivalů, plavání a kloboučnictví. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a klarinet, Klarinet a brabenec, Klarinet na vrbě a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů.

Saxofony

Když se v 12 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. Nikdy ho příliš nezajímalo například gymnastika nebo okousávání nehtů. Zatímco dějepisu a poloprofesionálnímu pití vody věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Saxofon z Beverly Hills nebo divadlo Čekání na saxofon.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní keramice, tak nakonec moudře zvolila saxofon. A udělala dobře! V big bandu hraje od roku 2018. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Mimo hudbu se věnuje šeptání do hrnce a sportu, ovšem nebrání se ani fandění fotbalu. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Saxofon na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Saxofon a brabenec a Saxofony z Texasu. A vůbec se ji neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trumpety

V 8 letech začal svižně s basou. V 10 letech změnil k klávesám. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech trumpetu. A u toho už zůstal. V big bandu hraje od roku 2020. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Trochu lituje, že nikdy nezkusil šeptání do hrnce, protože vždycky dal přednost nahánění bodů u kapelníka, akvaristice, lovení bouřek nebo numismatice. Také sleduje filmy. Například Čtyři trumpety stačí, drahoušku nebo Ať žijí trumpety!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 15 letech. V big bandu hraje od roku 2019. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Trochu lituje, že nikdy nezkusil závody na kancelářských křeslech, protože vždycky dal přednost čtení Méďy Pusíka, sportu nebo fandění fotbalu. Zbožňuje divadlo. Nejlepší hrou je Romeo a trumpeta nebo Trumpeta na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Trombóny

Vyzkoušel flétnu, pak změnil k saxofonu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trombónu. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2018. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Kromě hudby dává svůj volný čas stanování v zakázaných oblastech, pletení vlněných šál a informatice. Také zbožňuje filmy. Například Mlčení trombónů nebo Trombón se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 11 letech. V současnosti hraje v big bandu již 9 let. Nikdy ho příliš nezajímalo například astrologie nebo vaření. Zatímco šeptání do hrnce a objíždení letních hudebních festivalů věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, trombóne nebo divadlo Trombón a Julie.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní domácímu kutilství, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2016. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mimo hudbu se věnuje pískání přes kousek trávy a deskovým hrám, ovšem nebrání se ani plavání. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Vrchní trombón prchni nebo divadlo Ze života trombónů.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

V 7 letech začal svižně s zpěvem. V 9 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech klávesy. A u toho už zůstal. Za 8 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na klávesy. Jednou se chce dějepisem živit, ale do té doby musí dělat nošení velké červené bedny se stojany. Zbožňuje filmy. Například Tři klávesy pro Popelku nebo Marečku, podejte mi klávesy. Na filmy kouká doma.

Kytara

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro kytaru ve svých 13 letech. Do big bandu se připojil v roce 2021. Je toho tolik, co dělá. Například miluje pěstování fazolí, okousávání tužky a kloboučnictví. Ale taky zbožňuje astrologii, gymnastiku a opravování telefonů. Je ohromující, že to všechno stíhá. Miluje divadlo. Nej nej hrou je , o něco starší, Mnoho povyku pro kytaru nebo Továrna na kytaru z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

Basa

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 11 letech. Za 10 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na basu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje sbírání nerostů a hornin, jízdu na koni a čtení Méďy Pusíka. Ale taky zbožňuje numismatiku, fandění fotbalu a okousávání nohou. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také miluje filmy. Například Kdyby tisíc bas nebo Basy z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní závodům na kancelářských křeslech, tak nakonec moudře zvolil bicí. A udělal dobře! Za 2 roky v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na bicí. Trochu lituje, že nikdy nezkusil závody na kancelářských křeslech, protože vždycky dal přednost deskovým hrám, truhlaření nebo akvaristice. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Decibely bicích, Zavři bicí když se červenám a Bicí a brabenec.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta