Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Na klarinet začala hrát ve svých 10 letech. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 5 let v big bandu. Mimo hudbu se věnuje degustaci vína a keramice, ovšem nebrání se ani akvaristice. Hrozně Sleduje hudbu. Nejlepší písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si klarinet a Klarinet to je moje gusto. A vůbec se ji neoposlouchají.

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní objíždení letních hudebních festivalů, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! Do big bandu se připojila v roce 2012. I přes urputnou snahu stát se mistrem v objíždení letních hudebních festivalů, je nakonec ráda, že dala přednost kloboučnictví. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Hrozně Sleduje hudbu. Nejlepší písní je Klarinet a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Klarinet na vrbě a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

Na saxofon není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví pletení vlněných šál nebo akvaristika. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a saxofon, Saxofon to je moje gusto, Saxofon na vrbě a Já budu chodit po saxofonech.

Trumpety

Když se v 9 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2011. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. V budoucnu by chtěl na dějepisu založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Trumpeta ve městě nebo divadlo Ze života trumpet.

Vyzkoušel bicí, pak změnil k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na trumpetě. V současnosti hraje v big bandu již 4 roky. I přes urputnou snahu stát se mistrem v deskových hrách, je nakonec rád, že dal přednost sportu. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Miluje filmy. Například Padesát odstínů trumpet, Trumpeta z Beverly Hills, ale i Kdyby tisíc trumpet. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trombóny

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 15 letech. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Mimo hudbu se věnuje kloboučnictví a opravování telefonů, ovšem nebrání se ani fandění fotbalu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Marečku, podejte mi trombón nebo divadlo Trombón na mýtince.

Když se v 11 letech rozhodoval co dělat, trombón byla jasná volba. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v objíždení letních hudebních festivalů, je nakonec rád, že dal přednost keramice. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Také miluje filmy. Například Trombón ve městě nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V 4 rocích začal svižně s zpěvem. V 6 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 10 letech basu. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2013. Kromě hudby se věnuje poloprofesionálnímu pití vody, stavění hradů z písku a zalévání zahrady. Žere divadlo. Nejkoulikatější hrou je Čekání na basu nebo Basa na mýtince. A vůbec divadlem žije.

Kytara

Když se v 13 letech rozhodoval co dělat, kytara byla jasná volba. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na kytaru. Nikdy ho příliš nezajímalo například sbírání nerostů a hornin nebo závody na kancelářských křeslech. Zatímco truhlaření a deskovým hrám věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Čtyři kytary stačí, drahoušku nebo divadlo Kytara v salonním coupé.

Bicí

Hra na bicí ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 12 letech. Bicí k bicím do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 5 let v big bandu. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví truhlaření nebo nahánění bodů u kapelníka. Také žere filmy. Například Vrchní bicí prchni nebo Slunce, seno, bicí. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon