Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 8 letech. Do big bandu se připojila v roce 2018. Trochu lituje, že nikdy nezkusila degustaci vína, protože vždycky dala přednost rybaření, učení nebo pískání přes kousek trávy. Také zbožňuje filmy. Například Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo Mlčení klarinetů. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Když se v 8 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. Je toho tolik, co dělá. Například miluje dějepis, kloboučnictví a pojídání másla. Ale taky zbožňuje pěstování fazolí, šeptání do hrnce a pletení vlněných šál. Je ohromující, že to všechno stíhá. Hrozně Miluje hudbu. Nejkoulikatější písní je Já budu chodit po saxofonech, a pak hned v pořadí jsou Decibely saxofonu a Saxofon a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Začal hrát na saxofon zhruba ve svých 8 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 8 let. Přidal se totiž v roce 2016. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při fandění fotbalu se uhodil a od té doby to má. Hrozně Žere hudbu. Nejkoulikatější písní je Ezop a saxofon, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po saxofonech a Decibely saxofonu. A vůbec se ho neoposlouchají.

Začala hrát na saxofon zhruba ve svých 12 letech. Do big bandu se připojila v roce 2016. Je toho tolik, co dělá. Například miluje šeptání do hrnce, rybaření a truhlaření. Ale taky zbožňuje čtení Méďy Pusíka, objíždení letních hudebních festivalů a kloboučnictví. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje filmy. Například Dneska to roztočíme, saxofone nebo Vrchní saxofon prchni. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní učení, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2012. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby se věnuje astrologii, šeptání do hrnce, zalévání zahrady a jízdě na koni. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a saxofon, Decibely saxofonu, Saxofon to je moje gusto a Saxofon a brabenec.

Když se v 13 letech rozhodovala co dělat, saxofon byla jasná volba. Za 10 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na saxofon. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se jízdou na koni. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Saxofon se vrací nebo divadlo Ze života saxofonů.

Lesní Rohy

Trumpety

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2019. Nikdy ho příliš nezajímalo například domácí kutilství nebo gymnastika. Zatímco okousávání tužky a pojídání másla věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Trumpety z druhého patra nebo Trumpeta z Beverly Hills. Na filmy kouká doma.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní okousávání nehtů, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví čištění bazenů nebo stanování v zakázaných oblastech. Hrozně Miluje hudbu. Nej nej písní je Trumpety z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Ezop a trumpeta a Trumpeta to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 7 letech začal s zpěvem. V 9 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 13 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2014. Jednou se chce informatikou živit, ale do té doby musí dělat chytání motýlů. Žere divadlo. Nejkoulikatější hrou je Trumpeta na Karlštejně nebo Čekání na trumpetu. A vůbec divadlem žije.

Trombóny

V 8 letech začal s klávesami. V 10 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 14 letech trombón. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2013. Nikdy ho příliš nezajímalo například gymnastika nebo extrémní lyžování. Zatímco sportu a poloprofesionálnímu pití vody věnuje naplno svůj volný čas. Žere divadlo. Nejmilovanější hrou je Trombón v salonním coupé nebo Romeo a trombón. A vůbec divadlem žije.

Začal hrát na trombón zhruba ve svých 9 letech. Do big bandu se připojil v roce 2019. Je toho tolik, co dělá. Například miluje dějepis, čištění bazenů a nošení velké červené bedny se stojany. Ale taky zbožňuje fandění fotbalu, pletení vlněných šál a chytání motýlů. Je ohromující, že to všechno stíhá. Zbožňuje filmy. Například Marečku, podejte mi trombón nebo Trombón z Beverly Hills. Na filmy kouká doma.

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 10 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 14 let. Přidal se totiž v roce 2010. I přes urputnou snahu stát se mistrem v okousávání tužky, je nakonec rád, že dal přednost stanování v zakázaných oblastech. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Zbožňuje divadlo. Nejbožštější hrou je Čekání na trombón nebo Ze života trombónů. A vůbec divadlem žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy začal hrát ve svých 15 letech. Klávesy k klávesám do big bandu sedá již v roce 2019. To dává dohromady do dneška již 5 let v big bandu. Nikdy ho příliš nezajímalo například keramika nebo zalévání zahrady. Zatímco poloprofesionálnímu pití vody a okousávání nohou věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Mlčení kláves nebo divadlo Klávesy na mýtince.

Kytara

Na kytaru hraje od svých 8 let. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na kytaru sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se astrologií. Hrozně Sleduje hudbu. Nejmilovanější písní je Což takhle dát si kytaru, a pak hned v pořadí jsou Kytary z Texasu a Kytara to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Basa

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní deskovým hrám, tak nakonec moudře zvolil basu. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. Trochu lituje, že nikdy nezkusil deskové hry, protože vždycky dal přednost truhlaření, lovení bouřek, akvaristice nebo vaření. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Basa na Karlštejně nebo Basa v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Když se v 10 letech rozhodoval co dělat, basa byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 9 let. Přidal se totiž v roce 2015. Trochu lituje, že nikdy nezkusil degustaci vína, protože vždycky dal přednost zalévání zahrady, fandění fotbalu, plavání nebo stavění hradů z písku. Zbožňuje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Čekání na basu nebo Basa na Karlštejně. A vůbec divadlem žije.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta