Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 2 rocích začala s saxofonem. V 4 rocích změnila k base. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 8 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V současnosti hraje v big bandu již 5 let. Mívá noční můry. Jeji nadřízený v nich hraje na klarinet sólo s hroznýma overtónama a ona pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při nahánění bodů u kapelníka. Také miluje filmy. Například Padesát odstínů klarinetů nebo Marečku, podejte mi klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 8 letech začala s saxofonem. V 10 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 14 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se opravováním telefonů. Hrozně Miluje hudbu. Nejlepší písní je Zavři klarinety když se červenám, a pak hned v pořadí jsou Klarinety z Texasu a Klarinet a brabenec. A vůbec se ji neoposlouchají.

Saxofony

Trumpety

V 3 rocích začal s zpěvem. V 5 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 9 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Za 8 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v vaření, je nakonec rád, že dal přednost okousávání tužky. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Zbožňuje filmy. Například Ať žijí trumpety! nebo Čtyři trumpety stačí, drahoušku. Na filmy kouká doma.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní závodům na kancelářských křeslech, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. V budoucnu by chtěl na okousávání nehtů založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Žere hudbu. Nejlepší písní je Trumpeta na vrbě, a pak hned v pořadí jsou Trumpety z Texasu a Decibely trumpety. A vůbec se ho neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pojídání másla, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2010. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil pojídání másla, protože vždycky dal přednost pěstování fazolí, závodům na kancelářských křeslech nebo nošení velké červené bedny se stojany. Zbožňuje filmy. Například Čtyři trombóny stačí, drahoušku nebo Ať žijí trombóny!. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Je toho tolik, co dělá. Například miluje pískání přes kousek trávy, poloprofesionální pití vody a okousávání nehtů. Ale taky zbožňuje domácí kutilství, akvaristiku a opravování telefonů. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také zbožňuje filmy. Například Tři bicí pro Popelku nebo Ať žijí bicí!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. V big bandu hraje od roku 2010. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při stavění hradů z písku se uhodil a od té doby to má. Sleduje filmy. Například Bicí se vrací, Bicí ve městě, ale i Bicí z druhého patra. Na filmy kouká venku.

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon