Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Když se v 13 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2020. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v nahánění bodů u kapelníka, je nakonec ráda, že dala přednost sportu. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Také sleduje filmy. Například Kdyby tisíc klarinetů nebo Klarinet se vrací. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na saxofon. Kromě hudby se věnuje nahánění bodů u kapelníka, degustaci vína, ale i šeptání do hrnce. Hrozně Miluje hudbu. Nej nej písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si saxofon a Saxofon a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 8 letech. V současnosti hraje v big bandu již 8 let. Nikdy ho příliš nezajímalo například okousávání tužky nebo závody na kancelářských křeslech. Zatímco fandění fotbalu a domácímu kutilství věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Saxofon se vrací, Ať žijí saxofony!, ale i Marečku, podejte mi saxofon. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trumpety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trumpetu ve svých 11 letech. V současnosti hraje v big bandu již 4 roky. Jednou se chce rybařením živit, ale do té doby musí dělat čtení Méďy Pusíka. Hrozně Sleduje hudbu. Nejkoulikatější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet, a pak hned v pořadí jsou Trumpety z Texasu a Já budu chodit po trumpetách. A vůbec se ho neoposlouchají.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Kromě hudby se věnuje kloboučnictví, pěstování fazolí, ale i truhlaření. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Což takhle dát si trumpetu, Trumpeta a brabenec a Já budu chodit po trumpetách.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 13 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2020. Nikdy ho příliš nezajímalo například chytání motýlů nebo informatika. Zatímco dějepisu a numismatice věnuje naplno svůj volný čas. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet, Ezop a trumpeta a Trumpety z Texasu.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní stanování v zakázaných oblastech, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2022. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Kromě hudby dává svůj volný čas astrologii, sportu, pískání přes kousek trávy a domácímu kutilství. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Trumpety z druhého patra nebo divadlo Trumpeta na Karlštejně.

Trombóny

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, trombón byla jasná volba. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2022. I přes urputnou snahu stát se mistrem v lovení bouřek, je nakonec rád, že dal přednost stavění hradů z písku. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Také zbožňuje filmy. Například Tři trombóny pro Popelku nebo Mlčení trombónů. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 15 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 3 roky. Přidal se totiž v roce 2020. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se okousáváním nehtů. Sleduje filmy. Například Vrchní trombón prchni nebo Čtyři trombóny stačí, drahoušku. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy začal hrát ve svých 13 letech. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na klávesy sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se objíždením letních hudebních festivalů. Také sleduje filmy. Například Klávesy z Beverly Hills nebo Padesát odstínů kláves. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Basa

V 5 letech začal s saxofonem. V 7 letech změnil k trumpetě. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 11 letech basu. A toho už se nezbavil. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidal se totiž v roce 2017. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čtení Méďy Pusíka, protože vždycky dal přednost okousávání nehtů, šeptání do hrnce nebo sbírání nerostů a hornin. Žere divadlo. Nejoblíbenější hrou je Basa a Julie nebo Basa noci svatojánské. A vůbec divadlem žije.

V 3 rocích začal svižně s bicími. V 5 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 9 letech basu. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2021. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává opravování telefonů. Sleduje filmy. Například Vrchní basa prchni nebo Dneska to roztočíme, baso. Na filmy kouká doma.

Bicí

Na bicí není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 8 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2022. Nikdy ho příliš nezajímalo například učení nebo pletení vlněných šál. Zatímco okousávání nehtů a čtení Méďy Pusíka věnuje naplno svůj volný čas. Zbožňuje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Gulliverovy bicí nebo Bicí v salonním coupé. A vůbec divadlem žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta