Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní fandění fotbalu, tak nakonec moudře zvolila klarinet. A udělala dobře! V současnosti hraje v big bandu již 7 let. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se jízdou na koni. Žere filmy. Například Klarinet z Beverly Hills nebo Padesát odstínů klarinetů. Na filmy kouká doma.

Saxofony

I přesto, že vždycky hodně propadala vášní chytání motýlů, tak nakonec moudře zvolila saxofon. A udělala dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidala se totiž v roce 2013. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při keramice se uhodila a od té doby to má. Také sleduje filmy. Například Mlčení saxofonů nebo Čtyři saxofony stačí, drahoušku. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech začal svižně s trumpetou. V 9 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech saxofon. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2012. Jednou se chce čtením Méďy Pusíka živit, ale do té doby musí dělat stanování v zakázaných oblastech. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Slunce, seno, saxofon nebo divadlo Saxofon na Karlštejně.

Trumpety

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. Za 6 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trumpetu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při okousávání tužky. Žere filmy. Například Trumpeta se vrací nebo Marečku, podejte mi trumpetu. Na filmy kouká doma.

Lesní Rohy

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 2 roky. Přidal se totiž v roce 2016. Trochu lituje, že nikdy nezkusil astrologii, protože vždycky dal přednost učení, nahánění bodů u kapelníka nebo kloboučnictví. Sleduje filmy. Například Trombóny z druhého patra nebo Vrchní trombón prchni. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon