Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 3 rocích začala s klávesami. V 5 letech změnila k saxofonu. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 9 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává keramice. Zbožňuje filmy. Například Tři klarinety pro Popelku, Klarinety z druhého patra, ale i Slunce, seno, klarinet. Na filmy kouká venku.

V 3 rocích začala s saxofonem. V 5 letech změnila k trumpetě. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 9 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Za 3 roky v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Tajnůstkářa. Je však jasně vidět, že ji baví okousávání nehtů nebo objíždení letních hudebních festivalů. Sleduje divadlo. Nejmilovanější hrou je Gulliverovy klarinety nebo Klarinet noci svatojánské. A vůbec divadlem žije.

Saxofony

V 7 letech začala s trumpetou. V 9 letech změnila k base. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 13 letech saxofon. A toho už se nezbavila. Do big bandu se připojila v roce 2018. Mimo hudbu se věnuje truhlaření a kloboučnictví, ovšem nebrání se ani okousávání tužky. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Saxofon se vrací nebo divadlo Saxofon v salonním coupé.

Trumpety

Lesní Rohy

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 13 letech. V současnosti hraje v big bandu již 7 let. Kromě hudby dává svůj volný čas opravování telefonů, nahánění bodů u kapelníka, pojídání másla a astrologii. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Zavři trombóny když se červenám, Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů a Což takhle dát si trombón.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon