Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Když se v 15 letech rozhodovala co dělat, klarinet byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 8 let. Přidala se totiž v roce 2010. I přes urputnou snahu stát se mistrem v rybaření, je nakonec ráda, že dala přednost vaření. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Žere filmy. Například Klarinet ve městě, Padesát odstínů klarinetů, ale i Tři klarinety pro Popelku. Na filmy kouká venku.

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 12 letech. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 6 let v big bandu. Nikdy ji příliš nezajímalo například sport nebo zalévání zahrady. Zatímco plavání a domácímu kutilství věnuje naplno svůj volný čas. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Klarinet ve městě nebo divadlo Továrna na klarinet z roku 1922.

Saxofony

Začala hrát na saxofon zhruba ve svých 9 letech. V big bandu hraje od roku 2015. Za toto období posbírala mnoho cenných zkušeností. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při stavění hradů z písku se uhodila a od té doby to má. Také zbožňuje filmy. Například Saxofony z druhého patra nebo Slunce, seno, saxofon. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Trumpety

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 15 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2016. Je toho tolik, co dělá. Například miluje nahánění bodů u kapelníka, degustaci vína a čtení Méďy Pusíka. Ale taky zbožňuje truhlaření, čištění bazenů a sbírání nerostů a hornin. Je ohromující, že to všechno stíhá. Žere divadlo. Nej nej hrou je Trumpeta v salonním coupé nebo Gulliverovy trumpety. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní domácímu kutilství, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2013. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při stavění hradů z písku se uhodil a od té doby to má. Také miluje filmy. Například Slunce, seno, trombón nebo Vrchní trombón prchni. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon