Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 4 rocích začala svižně s klávesami. V 6 letech změnila k trumpetě. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 10 letech klarinet. A u toho už zůstala. Za 6 let v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. V budoucnu by chtěla na fandění fotbalu založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Miluje hudbu. Nejmilovanější písní je Ezop a klarinet, a pak hned v pořadí jsou Klarinet na vrbě a Klarinety z Texasu. A vůbec se ji neoposlouchají.

V 2 rocích začala s saxofonem. V 4 rocích změnila k bicím. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 8 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Za 2 roky v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Nikdy ji příliš nezajímalo například lovení bouřek nebo pletení vlněných šál. Zatímco učení a astrologii věnuje naplno svůj volný čas. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Klarinet a brabenec, Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů, Klarinet na vrbě a Což takhle dát si klarinet.

Saxofony

Trumpety

Na trumpetu začal hrát ve svých 14 letech. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává pěstování fazolí. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejkoulikatější písní je Ezop a trumpeta, a pak hned v pořadí jsou Trumpety z Texasu a Já budu chodit po trumpetách. A vůbec se ho neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trombóny

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

V červnu 2016 to byly již tři měsíce, co chodil do big bandu. Život hráče v big bandu rozhodně není pro každého a rozhodně není jednoduchý. Cvičí každý den od rána do noci, prsty mu pukají více než masité struny baryton-kytary, lámou se mu trsátka, nohy, prsty a taky ruce! Možná si říkáte: „Hmmmm, proč to asi dělá? Proč si nechává ubližovat? Proč vůbec hraje na tento nástroj smrti? Proč neuteče do Mongolských pustin, kde by se mohl přidat ke kočovnému kmenu, který obchoduje s kořením a chová ovce? Proč žije tento život?“ On by vám ale rád sdělil, že on si tento život nevybral. To ten život si vybral jeho!

Kytara

Bicí

Bývalí členové

Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon