Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2013. Tajnůstkářa. Je však jasně vidět, že ji baví plavání nebo nošení velké červené bedny se stojany. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Ezop a klarinet, Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů, Klarinet na vrbě a Klarinety z Texasu.

Na klarinet není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. V současnosti hraje v big bandu již 1 rok. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává gymnastice. Také sleduje filmy. Například Klarinet ve městě nebo Klarinety z druhého patra. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Hra na klarinet ji zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začala až ve svých 14 letech. Do big bandu se připojila v roce 2022. Trochu lituje, že nikdy nezkusila informatika, protože vždycky dala přednost učení, sportu, extrémnímu lyžování nebo degustaci vína. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Padesát odstínů klarinetů nebo divadlo Romeo a klarinet.

Saxofony

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pletení vlněných šál, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2020. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při jízdě na koni se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Kdyby tisíc saxofonů nebo divadlo Saxofon na mýtince.

Když se v 8 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2015. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na saxofon sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při dějepisu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Vrchní saxofon prchni nebo divadlo Saxofon a Julie.

Vyzkoušela basu, pak změnila k zpěvu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na saxofonu. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2021. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na saxofon sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při sportu se uhodila a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Vrchní saxofon prchni nebo divadlo Saxofon v salonním coupé.

Lesní Rohy

Trumpety

Na trumpetu hraje od svých 8 let. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při pletení vlněných šál se uhodil a od té doby to má. Také zbožňuje filmy. Například Padesát odstínů trumpet nebo Trumpeta z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Trombóny

Hra na trombón ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 15 letech. Do big bandu se připojil v roce 2011. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trombón sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při čištění bazenů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Trombóny z Texasu, Já budu chodit po trombónech, Decibely trombónu a Trombón na vrbě.

Když se v 11 letech rozhodoval co dělat, trombón byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 10 let. Přidal se totiž v roce 2013. Trochu lituje, že nikdy nezkusil sport, protože vždycky dal přednost chytání motýlů, deskovým hrám nebo okousávání nohou. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Dneska to roztočíme, trombóne nebo divadlo Trombón na Karlštejně.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 9 let věnuje a poctivě cvičí. Klávesy k klávesám do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá sport. Také miluje filmy. Například Padesát odstínů kláves nebo Klávesy se vrací. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

Basa

Hra na basu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 14 letech. Basa k base do big bandu sedá již v roce 2022. To dává dohromady do dneška již 1 rok v big bandu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje jízdu na koni, extrémní lyžování a keramiku. Ale taky zbožňuje deskové hry, pojídání másla a zalévání zahrady. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje divadlo. Nej nej hrou je Basa v salonním coupé nebo Basa na mýtince. A vůbec divadlem žije.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro basu ve svých 12 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2014. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává degustaci vína. Sleduje filmy. Například Vrchní basa prchni, Basa z Beverly Hills, ale i Basa ve městě. Na filmy kouká venku.

Bicí

V 2 rocích začal s zpěvem. V 4 rocích změnil k klávesám. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 8 letech bicí. A toho už se nezbavil. V big bandu hraje od roku 2019. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Jednou se chce jízdou na koni živit, ale do té doby musí dělat čištění bazenů. Také zbožňuje filmy. Například Dneska to roztočíme, bicí nebo Bicí z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta