Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Saxofony

Trumpety

Na trumpetu začal hrát ve svých 12 letech. Trumpeta k trumpetě do big bandu sedá již v roce 2012. To dává dohromady do dneška již 7 let v big bandu. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trumpetu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při plavání. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Slunce, seno, trumpeta nebo divadlo Trumpeta na Karlštejně.

Hra na trumpetu ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 10 letech. Do big bandu se připojil v roce 2014. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává fandění fotbalu. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet, Trumpety z Texasu a Ezop a trumpeta.

Lesní Rohy

Trombóny

V 6 letech začal svižně s trumpetou. V 8 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 12 letech trombón. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2016. I přes urputnou snahu stát se mistrem v závodech na kancelářských křeslech, je nakonec rád, že dal přednost jízdě na koni. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trombón. Zbožňuje filmy. Například Trombón se vrací, Tři trombóny pro Popelku, ale i Slunce, seno, trombón. Na filmy kouká venku.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

Na kytaru není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 14 let věnuje a poctivě cvičí. Do big bandu se připojil v roce 2012. Kromě hudby dává svůj volný čas numismatice, závodům na kancelářských křeslech a nahánění bodů u kapelníka. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Vrchní kytara prchni nebo divadlo , o něco starší, Mnoho povyku pro kytaru.

Bicí

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní opravování telefonů, tak nakonec moudře zvolil bicí. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2013. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Mimo hudbu se věnuje čtení Méďy Pusíka a čištění bazenů, ovšem nebrání se ani okousávání tužky. Hrozně Žere hudbu. Nejbožštější písní je Já budu chodit po bicích, a pak hned v pořadí jsou Bicí z Texasu a Bicí a brabenec. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon