Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

Na klarinet začala hrát ve svých 8 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stala již v roce 2015. I přes urputnou snahu stát se mistrem v pletení vlněných šál, je nakonec ráda, že dala přednost objíždení letních hudebních festivalů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na klarinet. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučila by například film Čtyři klarinety stačí, drahoušku nebo divadlo Klarinet a Julie.

Saxofony

Když se v 11 letech rozhodoval co dělat, saxofon byla jasná volba. Do big bandu se připojil v roce 2017. I přes urputnou snahu stát se mistrem v vaření, je nakonec rád, že dal přednost chytání motýlů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Padesát odstínů saxofonů nebo divadlo Saxofon na Karlštejně.

Trumpety

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 14 letech. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 10 let. Přidal se totiž v roce 2011. Je toho tolik, co dělá. Například miluje akvaristiku, šeptání do hrnce a zalévání zahrady. Ale taky zbožňuje dějepis, truhlaření a poloprofesionální pití vody. Je ohromující, že to všechno stíhá. Žere filmy. Například Ať žijí trumpety!, Trumpety z druhého patra, ale i Mlčení trumpet. Na filmy kouká venku.

Lesní Rohy

Trombóny

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Kytara

Na kytaru začal hrát ve svých 13 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. V budoucnu by chtěl na poloprofesionálním pití vody založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejbožštější písní je Chtěl bych mít kapelu ze samých kytar, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po kytarách a Zavři kytary když se červenám. A vůbec se ho neoposlouchají.

Bicí

Zpěvák

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Marián Čop Marián Čop Kytara
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna