Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Vyzkoušela trumpetu, pak změnila k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. V současnosti hraje v big bandu již 13 let. Má strašlivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s hroznými vytaženými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při domácím kutilství se uhodila a od té doby to má. Také zbožňuje filmy. Například Tři klarinety pro Popelku nebo Čtyři klarinety stačí, drahoušku. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Na klarinet hraje od svých 14 let. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2016. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o ní napsat. Jeji nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává poloprofesionálnímu pití vody. Zbožňuje filmy. Například Slunce, seno, klarinet, Kdyby tisíc klarinetů, ale i Ať žijí klarinety!. Na filmy kouká venku.

Saxofony

Začal hrát na saxofon zhruba ve svých 12 letech. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil čtení Méďy Pusíka, protože vždycky dal přednost rybaření, šeptání do hrnce nebo deskovým hrám. Miluje filmy. Například Padesát odstínů saxofonů, Saxofon z Beverly Hills, ale i Tři saxofony pro Popelku. Na filmy kouká venku.

V 5 letech začal svižně s klávesami. V 7 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 11 letech saxofon. A u toho už zůstal. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2015. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil lovení bouřek, protože vždycky dal přednost deskovým hrám, plavání nebo nahánění bodů u kapelníka. Také žere filmy. Například Ať žijí saxofony! nebo Saxofony z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Lesní Rohy

Trumpety

V 4 rocích začal svižně s trombónem. V 6 letech změnil k flétně. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 10 letech trumpetu. A u toho už zůstal. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2020. Trochu lituje, že nikdy nezkusil jízdu na koni, protože vždycky dal přednost extrémnímu lyžování, degustaci vína, okousávání nohou nebo astrologii. Žere filmy. Například Marečku, podejte mi trumpetu nebo Vrchní trumpeta prchni. Na filmy kouká doma.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní degustaci vína, tak nakonec moudře zvolil trumpetu. A udělal dobře! Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2016. Nikdy ho příliš nezajímalo například degustace vína nebo stavění hradů z písku. Zatímco keramice a gymnastice věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Trumpety z druhého patra, Padesát odstínů trumpet, ale i Dneska to roztočíme, trumpeto. Na filmy kouká venku.

Trombóny

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní pletení vlněných šál, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2014. To dává dohromady do dneška již 9 let v big bandu. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví nošení velké červené bedny se stojany nebo degustace vína. Zbožňuje filmy. Například Čtyři trombóny stačí, drahoušku, Trombón z Beverly Hills, ale i Vrchní trombón prchni. Na filmy kouká venku.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 11 letech. Do big bandu se připojil v roce 2017. Trochu lituje, že nikdy nezkusil domácí kutilství, protože vždycky dal přednost okousávání nehtů, nahánění bodů u kapelníka nebo sportu. Hrozně Žere hudbu. Nejbožštější písní je Trombóny z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Zavři trombóny když se červenám a Což takhle dát si trombón. A vůbec se ho neoposlouchají.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní akvaristice, tak nakonec moudře zvolil trombón. A udělal dobře! S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 5 let. Přidal se totiž v roce 2018. Je toho tolik, co dělá. Například miluje akvaristiku, truhlaření a zalévání zahrady. Ale taky zbožňuje stavění hradů z písku, učení a pletení vlněných šál. Je ohromující, že to všechno stíhá. Žere filmy. Například Trombón z Beverly Hills nebo Tři trombóny pro Popelku. Na filmy kouká doma.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní závodům na kancelářských křeslech, tak nakonec moudře zvolil klávesy. A udělal dobře! V big bandu hraje od roku 2020. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. Jednou se chce pletením vlněných šál živit, ale do té doby musí dělat informatika. Také žere filmy. Například Klávesy se vrací nebo Klávesy z Beverly Hills. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Kytara

V 8 letech začal svižně s zpěvem. V 10 letech změnil k saxofonu. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 14 letech kytaru. A u toho už zůstal. Za 12 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na kytaru. V budoucnu by chtěl na keramice založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Žere filmy. Například Kytara ve městě, Kytara z Beverly Hills, ale i Kytara se vrací. Na filmy kouká venku.

Basa

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta