Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodla pro klarinet ve svých 10 letech. Za 3 roky v big bandu významně podpořila jeho výstup svou hrou na klarinet. Snívá hrozivé sny. Jeji kamarád v nich hraje na klarinet sólo s dlouhými tóny a ona pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se sportem. Také sleduje filmy. Například Klarinety z druhého patra nebo Marečku, podejte mi klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní poloprofesionálnímu pití vody, tak nakonec moudře zvolil saxofon. A udělal dobře! Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2016. Kromě hudby se věnuje zalévání zahrady, deskovým hrám a pojídání másla. Hrozně Sleduje hudbu. Nejmilovanější písní je Saxofon a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Decibely saxofonu a Já budu chodit po saxofonech. A vůbec se ho neoposlouchají.

V 4 rocích začala svižně s flétnou. V 6 letech změnila k zpěvu. Myslela si, že to už je finále, ale pak uviděla v 10 letech saxofon. A u toho už zůstala. Saxofon k saxofonu do big bandu sedá již v roce 2011. To dává dohromady do dneška již 11 let v big bandu. I přes urputnou snahu stát se mistrem v nahánění bodů u kapelníka, je nakonec ráda, že dala přednost kloboučnictví. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Hrozně Sleduje hudbu. Nejkoulikatější písní je Saxofony z Texasu, a pak hned v pořadí jsou Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů a Já budu chodit po saxofonech. A vůbec se ji neoposlouchají.

Lesní Rohy

Trumpety

Když se v 15 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Za 7 let v big bandu významně podpořil jeho výstup svou hrou na trumpetu. Všechno před ostatními tají, takže není moc informací, které o něm napsat. Jeho nejbližší však tvrdí, že se v nejhlubších sklepeních své duše oddává okousávání tužky. Miluje filmy. Například Ať žijí trumpety!, Marečku, podejte mi trumpetu, ale i Slunce, seno, trumpeta. Na filmy kouká venku.

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2021. I přes urputnou snahu stát se mistrem v extrémním lyžování, je nakonec rád, že dal přednost deskovým hrám. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na trumpetu. Zbožňuje divadlo. Nejmilovanější hrou je Trumpeta noci svatojánské nebo Továrna na trumpetu z roku 1922. A vůbec divadlem žije.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

V 8 letech začal s bicími. V 10 letech změnil k klarinetem. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 14 letech trumpetu. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2014. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se okousáváním tužky. Žere filmy. Například Marečku, podejte mi trumpetu, Vrchní trumpeta prchni, ale i Slunce, seno, trumpeta. Na filmy kouká venku.

Trombóny

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Na klávesy začal hrát ve svých 13 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2016. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na klávesy sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při závodech na kancelářských křeslech. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Já budu chodit po klávesách, Klávesy na vrbě, Chtěl bych mít kapelu ze samých kláves a Zavři klávesy když se červenám.

Kytara

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro kytaru ve svých 11 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2015. Je toho tolik, co dělá. Například miluje šeptání do hrnce, lovení bouřek a truhlaření. Ale taky zbožňuje pěstování fazolí, zalévání zahrady a okousávání tužky. Je ohromující, že to všechno stíhá. Sleduje divadlo. Nejoblíbenější hrou je Gulliverovy kytary nebo Romeo a kytara. A vůbec divadlem žije.

Basa

Když se v 14 letech rozhodoval co dělat, basa byla jasná volba. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 7 let. Přidal se totiž v roce 2015. V budoucnu by chtěl na nošení velké červené bedny se stojany založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Také žere filmy. Například Basy z druhého patra nebo Ať žijí basy!. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta