Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Zpěvák

Flétny

Klarinety

V 7 letech začala s flétnou. V 9 letech změnila k trumpetě. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 13 letech klarinet. A toho už se nezbavila. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stala v roce 2020. Nikdy ji příliš nezajímalo například vaření nebo pojídání másla. Zatímco akvaristice a čtení Méďy Pusíka věnuje naplno svůj volný čas. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nej nej písní je Já budu chodit po klarinetech, a pak hned v pořadí jsou Decibely klarinetu a Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů. A vůbec se ji neoposlouchají.

Vyzkoušela klávesy, pak změnila k flétně, ale nebylo to ono. Až se konečně usadila na klarinetu. Klarinet k klarinetem do big bandu sedá již v roce 2021. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. Je toho tolik, co dělá. Například miluje vaření, opravování telefonů a nahánění bodů u kapelníka. Ale taky zbožňuje pletení vlněných šál, okousávání tužky a čištění bazenů. Je ohromující, že to všechno stíhá. Také zbožňuje filmy. Například Dneska to roztočíme, klarinete nebo Slunce, seno, klarinet. Ráda chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Saxofony

Hra na saxofon ho zajímala od malička, nicméně s muzikantskou dráhou začal až ve svých 15 letech. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2010. V budoucnu by chtěl na domácím kutilství založit byznys. Plány jsou velké, ale dost ještě času. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých saxofonů, Saxofon to je moje gusto, Saxofony z Texasu a Saxofon a brabenec.

V 9 letech začal s bicími. V 11 letech změnil k trombónu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 15 letech saxofon. A toho už se nezbavil. Do big bandu se připojil v roce 2021. Nikdy ho příliš nezajímalo například extrémní lyžování nebo zalévání zahrady. Zatímco šeptání do hrnce a stanování v zakázaných oblastech věnuje naplno svůj volný čas. Miluje filmy. Například Saxofony z druhého patra, Marečku, podejte mi saxofon, ale i Slunce, seno, saxofon. Na filmy kouká venku.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro saxofon ve svých 10 letech. V big bandu hraje od roku 2011. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. I přes urputnou snahu stát se mistrem v deskových hrách, je nakonec rád, že dal přednost stavění hradů z písku. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na saxofon. Sleduje divadlo. Nejlepší hrou je Gulliverovy saxofony nebo Čekání na saxofon. A vůbec divadlem žije.

Lesní Rohy

Trumpety

Začal hrát na trumpetu zhruba ve svých 9 letech. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2022. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trumpetu sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při čištění bazenů se uhodil a od té doby to má. Hrozně Žere hudbu. Nejoblíbenější písní je Trumpeta a brabenec, a pak hned v pořadí jsou Já budu chodit po trumpetách a Trumpeta to je moje gusto. A vůbec se ho neoposlouchají.

Na trumpetu není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 11 let věnuje a poctivě cvičí. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2022. Kromě hudby se věnuje zalévání zahrady, sbírání nerostů a hornin, závodům na kancelářských křeslech a okousávání nehtů. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých trumpet, Což takhle dát si trumpetu a Trumpety z Texasu.

V 7 letech jsem začal hrát na zobcovou flétnu ve třídě pana Tolknera, hned o rok později jsem přešel na trumpetu, od třetího ročníku jsem žákem třídy pana učitele Martina Švadlenky. Již od začátku studia jsem obdivoval um big bandu a jen snil o tom jak v něm jednou hraji. V roce 2020 se tento sen vyplnil a stal jsem se členem mého oblíbeného tělesa. Mezi mé zájmy patří film a divadlo (z filmů např.: Rocketman či Bohemian Rhapsody a z divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120. minutách). Chodím do Veselé školy v Praze, která je církevní, ale nevypadá to tam tak.

Když se v 9 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Do big bandu se připojil v roce 2022. Mívá noční můry. Jeho nadřízený v nich hraje na trumpetu sólo s hroznýma overtónama a on pak nemůže několik hodin usnout. Nikdo neví, kdy se to objevilo, ale zřejmě se to stalo při extrémním lyžování. Zbožňuje divadlo. Nejkoulikatější hrou je Trumpeta na Karlštejně nebo Ze života trumpet. A vůbec divadlem žije.

Když se v 12 letech rozhodoval co dělat, trumpeta byla jasná volba. Členem big bandu pod vedením Milana Tolknera se stal v roce 2011. Trochu lituje, že nikdy nezkusil pojídání másla, protože vždycky dal přednost stanování v zakázaných oblastech, gymnastice, nošení velké červené bedny se stojany nebo sportu. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Mlčení trumpet nebo divadlo Gulliverovy trumpety.

Trombóny

Na trombón není opravdu jednoduché hrát. I tak se tomu velmi slibně už od 10 let věnuje a poctivě cvičí. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2020. To dává dohromady do dneška již 4 roky v big bandu. Jednou se chce poloprofesionálním pití vody živit, ale do té doby musí dělat lovení bouřek. Hrozně Zbožňuje hudbu. Nejmilovanější písní je Decibely trombónu, a pak hned v pořadí jsou Trombóny z Texasu a Chtěl bych mít kapelu ze samých trombónů. A vůbec se ho neoposlouchají.

Po vyzkoušení několika různých nástrojů se rozhodl pro trombón ve svých 11 letech. Trombón k trombónu do big bandu sedá již v roce 2016. To dává dohromady do dneška již 8 let v big bandu. Trochu lituje, že nikdy nezkusil truhlaření, protože vždycky dal přednost fandění fotbalu, zalévání zahrady, kloboučnictví nebo keramice. Také žere filmy. Například Kdyby tisíc trombónů nebo Tři trombóny pro Popelku. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Kytara

Basa

I přesto, že vždycky hodně propadal vášní extrémnímu lyžování, tak nakonec moudře zvolil basu. A udělal dobře! Basa k base do big bandu sedá již v roce 2021. To dává dohromady do dneška již 3 roky v big bandu. Tajnůstkář. Je však jasně vidět, že ho baví opravování telefonů nebo stavění hradů z písku. Žere filmy. Například Tři basy pro Popelku, Marečku, podejte mi basu, ale i Mlčení bas. Na filmy kouká venku.

Bicí

Bývalí členové

Hanka Vacková Hanka Vacková Klarinet
Markéta Veselá Markéta Veselá Saxofon
Jindřich Polák Jindřich Polák Saxofon
Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Petr Mánek Petr Mánek Klávesy
Marián Čop Marián Čop Kytara
Jakub Tulinger Jakub Tulinger Bicí
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon
Kristýna Laváčková Kristýna Laváčková Flétna
Václav Voharčík Václav Voharčík Trumpeta