Členové

Kliknutím na člena na fotce se přesunete k jeho detailu.

Big Band Biskupská fotka všech členů

Dirigent

Zpěvačka

Flétny

Klarinety

V 5 letech začala s trombónem. V 7 letech změnila k klávesám. Myslela si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšela v 11 letech klarinet. A toho už se nezbavila. V současnosti hraje v big bandu již 1 rok. Nikdy ji příliš nezajímalo například astrologie nebo jízda na koni. Zatímco nošení velké červené bedny se stojany a učení věnuje naplno svůj volný čas. Poslouchá i různé jiné styly hudby, mezi oblíbené patří písně Chtěl bych mít kapelu ze samých klarinetů, Klarinety z Texasu a Klarinet na vrbě.

Saxofony

Trumpety

Lesní Rohy

Trombóny

V 7 letech začal svižně s trumpetou. V 9 letech změnil k base. Myslel si, že to už je finále, ale pak uviděl v 13 letech trombón. A u toho už zůstal. Big band existuje od roku 2010 a jeho členem se stal již v roce 2019. Je toho tolik, co dělá. Například miluje domácí kutilství, objíždení letních hudebních festivalů a čištění bazenů. Ale taky zbožňuje jízdu na koni, pískání přes kousek trávy a truhlaření. Je ohromující, že to všechno stíhá. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Trombón z Beverly Hills nebo divadlo Ze života trombónů.

V 4 rocích začal s trumpetou. V 6 letech změnil k zpěvu. Myslel si, že to už je konečná, ale pak, jakoby ze snu, slyšel v 10 letech trombón. A toho už se nezbavil. Do big bandu pod vedením Milana Tolknera se přidal v roce 2015. Má strašlivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na trombón sólo s hroznými vytaženými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Kdysi dávno při lovení bouřek se uhodil a od té doby to má. Má velký umělecký rozhled. Není divu s takovým rodinným zázemím. Doporučil by například film Trombóny z druhého patra nebo divadlo Továrna na trombón z roku 1922.

Klávesy

Samo písmo má před tímto hochem úctu a strach, a tak se k zemi sklání. Proto se text zdá být napsán kurzívou.

Haštal Hapka, někdy také Hašty, Haštal nebo jen Hapka, je klavíristou a nejdůležitější součástí našeho tělesa. Jeho krása, energie, inteligence, vtip a hlavně jiskrná smyslnost nutí ostatní hráče dívat se naň s hlavou upřenou vzhůru, a to nejen díky jeho výšce. Když má kterýkoli člen problém, může se na Haštala vždy obrátit. Jeho empatie je dechberoucí, až se zdá, že chudák hoch nemá ani čas myslet trochu na sebe. Někdy se stane, že někdo zahraje špatný tón a zhroutí se z toho. Nebo dostane jiný klavírista depresi, že Haštalovu umu se nikdy ani náznakem nepřiblíží. Nebo se bubeník rozpláče z toho, že jeho jméno je palindrom. Haštal všechny tyto problémy rád vyslechne a poté oněm dotyčným pomůže opět se vzchopit a postavit na nohy. Je to ohromující mladík.

Kromě těchto kolektiv stmelujících schopností je i báječným hudebníkem. Jeho ohromná ruka je schopna zahrát duodecimu a díky jeho hypermobilitě může hrát oktávy i za pomocí pouhého malíčku a prsteníčku. Traduje se, že sám Fryderyk Chopin mu po jednom koncertě gratuloval a dožadoval se soukromého doučování. Prý by se mu hodilo malinko zlepšit techniku.

Další z Haštalových předností je jeho oslnivá krása. Považte, v první třídě dokonce vyhrál třetí místo v soutěži krásy, jež se konala v tělocvičně školy a zúčastnili se jí celí tři hoši.

Je až trapné zmiňovat, co vše dalšího dovede, ale, co se týče sportu, umístil se rovněž na třetím místě jednoho z nejprestižnějších cyklistických závodů Bohdanečské Ušlapto. Párkrát sjel černou sjezdovku a uplave až tři bazény svižným kraulem.

A co tedy pro shrnutí? Tento neochvějný všestranný talent má velikou budoucnost, kterou však neupřednostňuje, a raději se věnuje svému plnému nasazení v bigbandu. Obětavost, dochvilnost, píle a pokora jsou vlastnosti, kterých si sám na sobě nejvíce cení.

Basa

Vyzkoušel bicí, pak změnil k saxofonu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na base. V big bandu hraje od roku 2017. Za toto období posbíral mnoho cenných zkušeností. I přes urputnou snahu stát se mistrem v domácím kutilství, je nakonec rád, že dal přednost okousávání nehtů. A to tak moc, že nestíhá ani moc cvičit na basu. Hrozně Miluje hudbu. Nejmilovanější písní je Basa to je moje gusto, a pak hned v pořadí jsou Což takhle dát si basu a Ezop a basa. A vůbec se ho neoposlouchají.

Kytara

Vyzkoušel saxofon, pak změnil k flétně, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na kytaře. S kratičkou přestávkou zhruba uprostřed hraje v big bandu neuvěřitelně již 6 let. Přidal se totiž v roce 2014. Vlastně ho nic jiného než hudba nebaví. Ale potají stejně trochu dělá lovení bouřek. Také zbožňuje filmy. Například Kdyby tisíc kytar nebo Kytary z druhého patra. Rád chodí do kina a do divadla, celkově dost kulturně žije.

Bicí

Vyzkoušel trumpetu, pak změnil k trombónu, ale nebylo to ono. Až se konečně usadil na bicích. Do big bandu se připojil v roce 2015. Snívá hrozivé sny. Jeho kamarád v nich hraje na bicí sólo s dlouhými tóny a on pak nemůže ani polapit dech. Asi to má z dlouhodobého hlediska zabýváním se truhlařením. Zbožňuje filmy. Například Čtyři bicí stačí, drahoušku, Vrchní bicí prchni, ale i Kdyby tisíc bicích. Na filmy kouká venku.

Bývalí členové

Martin Hübner Martin Hübner Trombón
Martin Kalfař Martin Kalfař Saxofon
Ludmila Magalhaesová Ludmila Magalhaesová Sopránový Saxofon
Matyáš Starý Matyáš Starý Saxofon
Klára Tužilová Klára Tužilová Saxofon
František Volf František Volf Saxofon
Kryštof Knapp Kryštof Knapp Trumpeta
Anastázie Chalupová Anastázie Chalupová Trumpeta
Antonín Bolardt Antonín Bolardt Trumpeta
Jakub Macar Jakub Macar Klávesy
Jana Bílá Jana Bílá Basa
Hugo Marek Hugo Marek Basa
Marek Kodr Marek Kodr Kytara
František Čejka František Čejka Saxofon
Natan Sidej Natan Sidej Bicí
Eva Pelikánová Eva Pelikánová Flétna
Filip Matějka Filip Matějka Trumpeta
Josef Krůšek Josef Krůšek Bicí
Leo Lukáš Leo Lukáš Trombón
Václav Doležal Václav Doležal Trumpeta
Jakub Marek Jakub Marek Trumpeta
Marie Kobrlová Marie Kobrlová Klarinet
Eliška Raiterová Eliška Raiterová Flétna
Irena Eichlerová Irena Eichlerová Saxofon